elvecko
19.02.18,22:24
Išiel som po ulici v obci a predo mnou stálo auto (červené), tak som dal smerovku vľavo, že ho predbehnem (modré auto), ale nevedel som, že pred autom, ktoré stálo predo mnou(červené) je ďaľšie auto (trochu menšie)(zelené), ktoré odbočovalo vľavo v snahe zaparkovať na kraj cesty. Síce malo smerovku, ale už bolo neskoro, takže sme sa autami zrazili bočnými stranami.
Teraz neviem, či je to len moja vina(modré), alebo aj vina vodiča, čo odbočoval vľavo(zelené).
Oproti auto bolo dostatočne ďaleko, stredová čiara je prerušovaná.
buchač
19.02.18,21:34
Povedal by som, že na vine je červené auto, nakoľko sa montovalo tam, kde nemalo byť, ergo zavadzalo vo výhľade...;)

Len taká otázočky :
- boli ku nehode zavolaní dopraváci ?
- čo povedali ?
- aká bola rýchlosť ?
- aké boli vzdialenosti medzi autami ?

...ďalšie otázky ešte určite dostaneš.
elvecko
19.02.18,22:16
- červené auto stálo na ceste a zrejme čakalo,
pokiaľ sa uvolní cesta.
- Kedže nehoda bol len o plechoch a
nepresahovala 4000 €/auto,DP nebola privolaná
- moja rýchlosť cc 40-50kmh
- medzi autami cca 2-3 metre (ako keď stoja v
zápche)
Dáša_
20.02.18,05:15
to s tým červeným autom len žartuješ? veď červené auto len čakalo, kým zelené auto odbočí. Čo mu malo vyliezť na strechu? Nie vždy sa dá obiehať vpravo.
lujza.j
20.02.18,06:25
Dasa..normalny jav nedockavcov....keby mohli preskocia..podlezu....auta ktore im zavadzaju...pozera iba po vlastnu kapotu...nevsimol si male auto...no diky...
bodliak
20.02.18,06:26
No ak nájdeš niečo, čo zelené alebo červené auto porušili, potom môžeme začať uvažovať o ich spoluvine. Ani nezačneme, že ?
arizona
20.02.18,06:56
Podla mna je jednoznacne vinny sofer modreho auta.Predbiehat,ci obiehat moze iba vtedy,ak ma dostatocny vyhlad a istotu.

Ja som bola pred par dnami "skoro ucastnikom" rovnakej nehody.Ja som sla v "cervenom" aute,auto predo mnou vyhodilo lavu smerovku.Tak som trochu ubrala plyn,ale auto za mnou vtedy zacalo obiehat a narazilo do boku auta,ktore odbocovalo... mna to nastastie nezachytilo,ale bola som nahnevana na toho,co nehodu sposobil.
pavol54
20.02.18,07:37
milujem situácie ak ten čo chce odbočiť dupne na brzdy a potom hodí blinker doľava, pritom stačí včas dať úmysel o tom že chcem odbočiť ešte predtým kým začnem brzdiť. druhá dobrá situácia je tá že vodič ktorý odbočuje doľava má prísť čo najbližšie k stredu aby ho mohli vozidlá za ním idúce obísť sprava, sa postaví šikmo a ostatné vozidlá za ním zablokuje, takže ten zelený i keď podľa vyhlášky nie je vinný, ale môže mať svoj podiel na tom že červený ho neobišiel sprava, čo by pri správnom prehľade o situácii na ceste mal spraviť aj modrý obídením sprava
pavol54
20.02.18,07:45
dáša má pravdu červené je absolútne bez viny
karakul
20.02.18,08:17
nehnevajte sa mňa, ale žasnem... ak niekto položí na základe priloženého obrázku takúto otázku, tak je na mieste ďalšia otázka - či dotyčný je schopný byť účastníkom cestnej premávky ako vodič motorového vozidla !

Vodič nesmie predchádzať (okrem iného):
- ak nemá pred sebou rozhľad na takú vzdialenosť potrebnú na bezpečné predchádzanie
- ak by sa nemohol bezpečne zaradiť pred vozidlo, ktoré chce predísť
- ak vodič pred ním idúceho vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy vľavo a nemožno ho predísť vpravo
- ....
lebo potom by autor témy nemohol napísať, citujem "...ale nevedel som, že pred autom, ktoré stálo predo mnou(červené) je ďaľšie auto (trochu menšie)(zelené), ktoré odbočovalo vľavo"

žiaľ, čím ďalej, tým viacej som svedkom neznalosti dopravných predpisov medzi "šoférmi" a ich stále sa rozmáhajúcej arogantnosti... a to ide len o banálnosti, napr. o používanie smeroviek - veľa ich nevie správne používať na kruhovom objazde, pri začatí predbiehania ich 1/3 nepoužije, a po zaradení pri predbiehaní dokonca 2/3 nedajú index... to sú len maličkosti ... nehovorím o predbiehaní v obci na mieste, kde je cesta predelená zvýšeným ostrovčekom s prechodom pre chodcov - priestor pred a za vyznačený vyšrafovanou plnou čiarou a pán šofér predbieha v protiidúcom pruhu...
buchač
20.02.18,08:26
Aj 100 bodov je málo za hentú pravdu.
misoft
20.02.18,16:13
Aj 1000 by bolo málo.
misoft
20.02.18,16:15
No nájdu sa aj takí, ktorí už odbočujú a až vtedy vyhodia "smerovku" (keď už viac-menej už odbočili - to sú ešte lepší exoti. A najlepší sú tí, ktorí "nepoznajú" ani tú smerovku :D.
Martuk
20.02.18,16:30
Ak sa pytas kvoli poistovni, tak nie je co riesit. Na vine si jednoznacne ty, nemal si vyhlad, ako sa pises, nevedel si, ze pred cervenym autom je este jedno. Mal si pockat, 2 minuty navyse by ta nezabili. Ak nemas havarijne poistenie, tak skodu na tvojom aute sk budes platit sam. Skoda na zelenom pojde z tvojho pzp. Este otazky. 1. Spisali ste spravu o nehode? 2. Ak ano kto je v sprave o nehode ako vinnik?