zuzibe
20.02.18,19:44
Podavam DP k nehnutelnosti - mame zahradu v spoluvlastnickych podieloch a mam si vypocitat vymeru pozemku v mojom spoluvlastnictve - na kolko desatinnych miest sa vymera v II.oddieli DP zaokruhluje? napriklad ked mi vyjde vymera 0,28956 metrov stvorcovych....nikde v pokynoch k DP som to nenasla,dakujem
misoft
20.02.18,19:24
Jednoducho - musíš vedieť, aká je daň za nehnuteľnosť za meter štvorcový (každá obec/mesto má svoje uvedené vo VZN) - základnú sadzbu vynásobíš svojou výmerou. Výmera sa nezaokrúhľuje. A potom výsledok (daň) zaokrúhliš.
Teoreticky - správca dane (je to miestna daň) by mal vedieť rozlohu a vypočítať daň. Na to majú mestá svoje vlastné tlačivá pre Daň z nehnuteľnosti (vo väčšine prípadov) - pozri toto (príklad) - čo všetko sa tam zapisuje:
https://cdn.webnoviny.sk/sites/20/2016/03/tlacivo-dan-z-nehnutelnosti-3.jpg
A len tak na okraj - uvádza sa tam niekedy i spoluvlastnícky podiel a celú daň môže zaplatiť jedna osoba za celý pozemok a vy sa sami medzi sebou vyrovnáte.
zuzibe
20.02.18,19:36
ano toto tlacivo mi dali na mestskom urade, a tam je prave ta kolonka "vymera pozemku", tak preto sa pytam ci tam mam uviest celu hodnotu vymery t.j. 0,28956