irenka123333
21.02.18,09:08
Suseda vyklada odpad z domacnosti pred dvere svojho bytu na spoločnu chodbu. Je to tam aj dva dni a na chodbe je zapach. Na slovne upozornenia nereaguje. Ako postupovat. Je na to nejaky zakon?
felix1
21.02.18,09:09
Neviem sa dopátrať z ktorého mesta sa to šíri v našej krajine :)
Zákon nepočítal s narastajúcou aroganciou a blbosťou občanov.
Snáď pomôže obsah z igelitiek vysypať priamo na rohožku . Ani to nie je trestné, asi o to smetie niekto zakopol ...
buchač
21.02.18,10:20
felix
Tá rohožka s vysypaným (pardón, zakopnutým smetím) by sa mala realizovať tak, že pri otvorení dverí sa "zakopnuté" smetie vysype do bytu.
Ďaľšia voľba je zavesenie igelitky (ak je v nej to smetie) na kľučku od dverí. Pri otvorení dverí je výsledok ešte kvalitnejší.
;)
veronikasad
21.02.18,11:26
Prvýkrát som to videla na vysokoškolskom internáte v Horskom parku v Bratislave asi pred 15 rokmi, keď som bola pozrieť dcéry, v našom vchode to nefunguje, u susedov dcéry v Bratislave pravidelne...
felix1
23.02.18,17:37
Dúfam že nám dá irenka123333 vedieť ako
dopadla :)
Ing. Ľubomír Janoška
23.02.18,17:47
Tipjuem, že by sa to malo dať napadnúť cez hygienické a protipožiarne predpisy, takisto cez ochranu zdravia (konkrétne vo vzťahu k deratiziácii a znižovaniu jej účinnosti). Zašiel by som poradiť sa s hygienikom a s hasičmi.
korela
23.02.18,22:43
Koľko má rokov? Je to taký problém vziať spolu so svojimi smeťami do smetiakov ak ide o nejaké uzavreté igelitové vrecko? Po prvé by to tam nekyslo, po druhé treba si vychádzať v ústrety. Každý sa opiera o pravidlá a zákony, ale spolužitie so susedmi si vytvárajú ľudia sami. Skúste jej to párkrát vyniesť, uvidíte reakciu.
Mama síce bývala na poslednom poschodí, bola o dve a tri generácie staršia od susediek, tri byty na poschodí, nemali žiadny problém s vynášaním jedna druhej, tretej. Ale vzťahy nadštandardné.
A ako jej to dobre padlo hlavne počas snehu alebo poľadovice, rovnako ako aj matke s bábätkom oproti.

Tu sa stále a neustále iba s niekým bojuje.
Teľací chodník, nič iné.
korela
23.02.18,22:46
Kedysi stačil normálny domovník, hlavne za prvej republiky. :)
Ešte lepšie by bolo sa vrátiť k "potrubnej pošte", z bytu rovno do pivnice či kam. A bol by pokoj.
Mali sme ju v podniku, fungovalo to pár rokov po prvý zásek.
pavol54
24.02.18,16:06
Potvora nevzdelaná, nech sa ide pozrieť na Luník IX ako to majú vyriešené BEZPOTRUBNÉ zariadenie pripojené na každé okno :) nemusela by obťažovať susedov ale ak je to nejaká stará osoba by som jej zazvonil že jej pomôžem odniesť keď pôjdem dole, možno pozve na pol deci