Emik27
21.02.18,10:27
Dobrý deň,
prosím Vás.. Uzatvárame pracovný pomer so zamestnancom - otcom, ktorý mi oznámil, že je na rodičovskej a poberá materskú.. U pôvodného zamestnávateľa teda nepracuje... Z uvedeného vyplýva, že zamestnávateľ by za neho mal platiť len úrazové a zdravotné poistenie.. Je to tak? Má s tým niekto skúsenosť?
Ďakujem!!!
Mila123
09.03.18,13:54
áno, ale požiadaj o o potvrdenie zo SO od kedy si dávku vybavil, aby ste vedeli do kedy ju má......a aby to nebolo , že JPP
J+K
09.03.18,14:31
MIla, prosím Ťa, v príprade , že ku nám nastúpi nový zamestnanec, ktorý u predchádzajúceho zamestnávateľa skončil pracovný pomer, v ochrannej lehote prevzal starostlivosť o svoje dieťa a začal poberať materské, my ako jeho nový zamestnávateľ platíme riadne všetky odvody? Ten otecko neuzatvoril nový pracovný pomer u pôvodného zamestnávateľa , my sme jeho nový a aktuálne aj jediný zamestnávateľ. Ako je to s odvodmi u nás? My nemáme žiaden doklad o tom, že je mu vyplácané materské v ochrannej lehote . Máme ho o takýto doklad požiadať?
J+K
09.03.18,14:32
ospravedlňujem sa, mal to byť iba komentár ...
Mila123
09.03.18,21:40
samozrejme, že požiadajte, aby ste mali doklad, pretože môže byť l problém....
poistné sa platí, tak ako je hore uvedené, nevadí, to , že ste iný zamestnávateľ .....
J+K
10.03.18,12:45
ďakujem
Emik27
12.03.18,07:10
Super, ďakujem, ste veľmi milá.. Ale čo je, prosím, JPP? :)
Emik27
13.03.18,13:44
Dobrý deň! Prosím Vás, zadávali ste v tomto prípade do mzdového programu, že poberá dávku materské? Alebo ste len nastavili odvody? Pretože ja mám podobný prípad, nastavila som si len odvody, ale vo výkaze do SP mi týmto pádom nedáva správny počet kalendárnych dní, t. j. 0, nakoľko je vylúčená povinnosť platiť odvody... :O