zabku
21.02.18,10:53
Vlastním nehnuteľnost ku ktorej je prístup cez parcelu nazvanu "spoločný dvor"(sme dvaja vlastníci), na tejto je vyznačene podielové vlastníctvo a ja vlastním vacsinový podiel.
Rad by som vedel:
1. či je možné požiadať kataster o zrušenie poznámky "spoločný dvor", nakolko sa jedná o prístupovú cestu a nie dvor
2. vlastník číslo dva má na podiele zriadenú exekúciu. Pri predaji nehnuteľnosti (a teda i mojho podielu na spomínanej parcele) mi to môže spôsobiť problémy? Môže byť na základe toho kupujúcemu zamietnutá žiadosť o úver?
Ďakujem
ivka70
21.02.18,09:54
co mas na mysli tymto: či je možné požiadať kataster o poznámku "spoločný dvor"?
Mária27
21.02.18,10:04
Spoločný dvor býva zvyčajne aj prístupová cesta. Ak by ste si zrušili a vyporiadali spoluvlastníctvo dvora, muselo by ta asi vzniknúť vecné bremeno (ak nie je iný prístup k stavbe.

Ak by exekútor predal podiel dlžníka na dvore, budete mať nového spoluvlastníka.
zabku
21.02.18,10:46
To bola chyba, už je to opravené
zabku
21.02.18,10:55
Kúpiť podiel od exekútora vzhladom k výške pohľadávky je bohužiaľ nemožné. A ja chcem moju nehnuteľnosť predať, preto ma zaujíma, či by potencionálny kupujúci mohol mať pre túto exekúciu napríklad problém s HÚ. Údajne je problémom i označenie spoločný dvor...
Mária27
21.02.18,10:58
Predáš teda svoj podiel ty a nový majiteľ bude spoluvlastníkom dlžníka. Tvoj podiel nie je zaťažený, exekútor ho nemôže obmedzovať.