Danah12
21.02.18,11:12
Ak mám potvrdenie o návšteve školy, že VŚ končí jún, ale skúšku mal až v júli, je nárok na DB aj za mesiac júl? Potom by som potrebovala asi potvrdenie o dátume konanie záverečnej skúšky.
evuš
21.02.18,10:22
Až po záverečnej skúške...čiže má nárok i za júl

Podľa ustanovenia § 19 ods. 5 zákona o prídavku na dieťa sústavná príprava dieťaťa na povolanie je aj obdobie po skončení posledného ročníka vysokej školy do vykonania štátnej skúšky, najdlhšie do konca školského/akademického roka, v ktorom malo byť štúdium skončené....
veronikasad
21.02.18,10:37
Evi, prečo si za júl? Akademický rok podľa potvrdenia skončil v júni.
veronikasad
21.02.18,10:38
Vyžiadaj si potvrdenie z UPSVaR, dokedy bol vyplácaný prídavok na dieťa.
evuš
21.02.18,10:46
Lebo v poslednom ročníku VŠ mal skúšky až v júli, ak by boli napr. v auguste, tak by mal nárok ešte za august....ak by však robil obhajobu napr. až v septembri, za september by už nárok nevznikol, lebo školský/akademický rok definitívne skončil v 08/2017....
evuš
21.02.18,10:47
Veronika, toto som našla aj v usmernení z FSSR....

Príklad 4:
Kedy zanikne rodičovi nárok na daňový bonus na dieťa, ktoré skončilo vysokú školu
(magisterské štúdium) v júni 2015, avšak „štátnice“ (vykonanie štátnej skúšky z jedného
odborného predmetu) má presunuté na september 2015? Medzitým sa dieťa zamestnalo (na
pracovnú zmluvu) a po absolvovaní štátnic bude tiež pokračovať v tejto pracovnej činnosti.
Je v tomto prípade nárok na daňový bonus a dokedy?
Sústavnou prípravou na povolanie štúdiom na vysokej škole je aj obdobie po skončení
posledného ročníka štúdia, najdlhšie do konca akademického roka, v ktorom malo byť
skončené štúdium vysokej školy, daňový bonus patrí rodičovi do konca akademického roka,
t.j. do 31. augusta 2015.
Poberanie príjmov zo zamestnania dieťaťa alebo príjmov z podnikania nemá vplyv na
uplatnenie daňového bonusu na dieťa.
veronikasad
21.02.18,12:19
Musím pozrieť do zákona o vysokých školách, myslela som že akademický rok končí v júni
ivka70
21.02.18,12:36
nie, konci 31.8.
kn-alka
21.02.18,12:38
a nie je dobrou kontrolou pre nárok na DB, že dokedy boli vyplácané rodinné prídavky?