alicka07616
21.02.18,18:07
chcem to ako realne podnikanie
veronikasad
21.02.18,17:37
píšeš seminárnu prácu alebo podnikatelský zámer pre realne podnikanie ?
bodliak
21.02.18,17:46
Podnikateľský zámer. Budú jej tam chodiť kočky...
alicka07616
21.02.18,17:50
ano presne tak
Terezia13
21.02.18,18:01
veľmi odvážny projekt, podľa mňa na Slovensku ešte nerealizovateľný - tu je toľko túlavých mačiek, že tieto zvieratá ľudí viac "odpudzujú a hnevajú", ako by išli do mačacej kaviarne, na to ešte tu nedozrel čas, je to nenávratná investícia, ešte dodávam, že hygiena tam bude chodiť ako na hodiny klavíra, starosť o zdravotný stav cicušiek bude stáť nemálo, krmivo tiež nie je zadarmo a či to stojí za neistú adopciu možno jednej mačičky za nemalú dobu, no zvážila by som to bez "veľkých očí", zo začiatku by som radšej odporučila klasickú kaviareň a budúcnosť ukáže
veronikasad
21.02.18,18:05
V mojej rodnej obci je už niekolko rokov zvierací cintorín, keď ho zakladali, tiež boli pochybnosti ...
lujza.j
21.02.18,18:06
alicka07616
21.02.18,18:07
ano je to odvážny projekt, ale na slovensku máme veľmi málo takýchto mačacích kaviarní
veronikasad
21.02.18,18:11
Vieš už že nejaká niekde existuje ?
jslancik
21.02.18,18:14
nik ti tu písať projekt nebude. to chceš pre príspevok z úradu práce, či aký "projekt"?
ak chceš poradiť pred začiatkom, tak v prvom rade si spočítaj, koľko návštevníkov denne potrebuješ, aby si aspoň prežila.
Na tvojom mieste by som spravil niečo na spôsob prieskumu napr. na FB, pravdepodobne ako platenú reklamu. videl by som odozvu, či vôbec je o takú kaviareň záujem a aký veľký. Niečo v štýle: otvárame v meste XY takúto kaviareň, príďte. Uvidel by som, či vôbec ľudia o to zavadia pohľadom a či budú chcieť info - kde, kedy, atď.

Je to zvláštny projekt, viac menej jedinečný. Ale neodporúčam ísť do toho, ak nemáš financie aspoň na rok, aby si prežila. To je pekných pár tisíc eur (10? 20?). Osobne si myslím, že to chce minimálne krajské mesto...
Katy a R
21.02.18,18:16
najlepšie by bolo ísť sa poradiť do podobnej existujúcej kaviarne. A asi za prípadnú odplatu :)
akurát čítam (že či niečo podobné) https://hashtag.zoznam.sk/liecia-znizuju-stres-a-pomahaju-pri-depresii-macacie-kluby-su-vo-svete-hitom-jeden-prave-otvorili-v-poprade/
....
doplním - že na začiatok sa mne vidí táto "forma" OZ aj vhodnejšia - a neskôr sa zariadiš podľa toho, ako sa bude dariť ?
buchač
21.02.18,18:24
tu je toľko túlavých mačiek, že tieto zvieratá ľudí viac "odpudzujú a hnevajú"
===============
...a čuduješ sa ?

Zvyšok som vymazal.
alicka07616
21.02.18,18:25
aj t je super vec
alicka07616
21.02.18,18:26
ano čudujem sa , aj zvierata chcú žiť
alicka07616
21.02.18,18:30
ja som len chcela radu, ano je to krajske mesto tak si myslm, že s tým by nebol problém
marleau
21.02.18,18:34
to čo je boha jeho?
buchač
21.02.18,19:02
veronka...existujú aj na Slovensku.
Jedna je (šak kde ynde) v Bláááve.

Linky nedávam...hlúpostiam reklamu nerobím.
alaya1
21.02.18,19:06
Veronika v Presove existuje na FB maju "Mňaukafé mačacia kaviareň " , stacilo by zadavatelovi prezriet FB a net.
kopretinka
21.02.18,21:43
Na Slov. sú min.tieto štyri:
Martin-Café Cats klub
Ba-Mačinézy,Mačkafé
Trnava-Purrfect Chill
Možno si mačku aj adoptovať,poriadajú rôzne akcie ( robia zbierky,finančné,aj potravinové,záchranárske....)
vicktor
22.02.18,07:12
Co tam budes podavat - mysaci dzus?
Vsak kadejakych "pamlskov" pre macky su plne potraviny (pre ludi), majitel nemusi nosit/prevazat macku na druhy koniec mesta aby jej tam kupil konzervu.
Osobne som dost skepticky.
hanelie
22.02.18,07:22
https://www.youtube.com/watch?v=w7GD6JR1ET8

nevedela som o tom, ale je to úžasný projekt a každému kto sa do ňho pustí držím palce
arizona
22.02.18,07:23
Neviem ti sice poradit,ale viem, ze zopar takychto kaviarni uz aj na Slovensku existuje. Vlastnia ich pravdepodobne ludia s podobnym zmyslanim a milovnici zvierat.
Takze na tvojom mieste by som sa skusila s nimi skontaktovat a poprosit o radu.Pripadne skus tieto podniky navstivit,urcite ti to pomoze v rozhlade...
hanelie
22.02.18,07:29
práve taká kaviareň je seriozne miesto ( okrem útulkov ), kde si môže človek adoptovať mačičku - - toto poukazuje na vysoké humánne zmýšľanie jednotlivca a verím , že neskôr aj spoločnosti
vicktor
22.02.18,07:38
starostlivost o macku je HUMANIZMUS?
Katy a R
22.02.18,07:50
možno keby si navštívil takú kaviareň - menej skepticizmu by bolo??;) ... je to inak, ako si myslíš - tam si nemôžeš doviesť svoju mačku (pozri linky)
kopretinka
22.02.18,07:50
absolútne si to nepochopil
vicktor
22.02.18,08:20
Precital som o Macinezy a menim nazor - za rok sa podarilo najst domov 6 predtym tulavym mackam, tento Alickin zamer ma velky potencial, kedze v uliciach na zachranu cakaju tisice dalsich.
a_je_to
22.02.18,08:45
oh mein gott ... toto je už hroznejšie, ako v USA, krajine neobmedzených možností. A psí bordel si s prepáčením nechceš otvoriť ? Alebo hospic pre staré nosnice vyradené z chovu, ktoré nemajú kde dôstojne dožiť svoju starobu ? Oh ... slniečko horúce ... nepáľ že ma nepáľ ... :-(
kopretinka
22.02.18,09:13
no škoda,že si to nepochopil,ani na druhý krát.
buchač
22.02.18,10:43
Hm...
Niekto proste adoptuje mačku ... no pritom nemá (NECHCE mať) dieťa.
Niekto sa radšej bude starať o mačku (.....rybičky) a pritom svojich rodičov dá do útulku.

TO je humanizmus.
mareko
22.02.18,10:57
U nás v Martine je jedna, a bola to prvá na Slovensku ....http://praduceklbko.eu/kaviaren/
buchač
22.02.18,11:33
mareko (Dnes 13:08) veronikasad ..aj u nás je jedna. Bola som tam raz, no úprimne ...nikdy viac. Nech si o mne myslí kto chce, čo chce, môžu aj ukameňovať. Mať neustále mačku na stolíku, následne jej chvost v šálke s kávou a na koláčiku ....za mňa teda neeeeeéééé
===============
Úprimne ?

Daj toto ako odpoveď. V tom momente fásneš X neužitočných...ale aj užitočných - odo mňa teda určite.

Mačka je tvor nevyspytateľný a aj zákerný. Ešte aj na majiteľa zaútočí...a je to rozhodne častejšie, ako útok psa na svojho majiteľa...akurát rozdiel je v tom, že pes zanechá väčšie následky.
Valcake
22.02.18,11:38
Aj naša Alicka spolu s nami drží palce alicke07616. Dúfam, že si z KE. Krásny, odvážny projekt. Nech Ti to vyjde!
vicktor
22.02.18,11:39
Prave naopak. - konecne riesenie otazky tulavych maciek som pochopil skor nez autorka zacala s touto temou.
arizona
22.02.18,12:00
mareko
22.02.18,15:06
Buchač, radšej som to zmazala (mala som dojem, že to bolo ešte pred komentárom, zjavne som to nestihla), aby mi tu nik nemusel vysvetľovať, že tu nejde o "kávičku" ale o "adopciu" ....síce som pochopila, no názor nezmením ;)
Valcake
22.02.18,16:43
Komu sa nepáči, že jej držíme palce?
buchač
22.02.18,16:51
Hehehe...a že Ty myslíš na mňa ? ;) Na také "hodnotenie" sa môžem zvysoka...
Mne je jedno, a to aj napriek tomu, čo som napísal v komentoch.
Neovplyvním...nech sa dievča realizuje, jej peniaze.
Len aby potom nešla do osobného bankrotu.
profesional
22.02.18,17:05
Podľa mňa to bude podobný projekt ako na Gepard Caffe, až na to že budeš potrebovať menšie klietky, menšie chladničky, menšie mrazničky a možno sa zaobídeš aj bez dodávateľa mäsa. A nebudeš mať aspoň problém odhadnúť, kto bude hosť a kto konzumovaný.

Jedol som už rôzne mäsá. Ale obvykle nie pri káve. Bude to asi tým, že mám radšej čaj.

Hneď vedľa môžeš zriadiť Šváb Caffe. Keď mačky budú také inteligentné, že v Mačka Caffé nebudú robiť potrebu dnu (inak by to to hygiena asi zavrela), tak budeš mať hneď vedľa Šváb Caffe vlastnú farmu. A celkom dobre hnojenú.

Neviem teda ako má kto čo rád, ale k nápoju si dám radšej na zahryznutie nejaké oriešky, možno koláč. Ale mačku? Nevravím, že mačacia saláma alebo mačacia paštéta nie je jedlá. Možno je. Len som ešte neskúšal. Ale čím tie mačky budeš kŕmiť, aby chutili? Napr. také kačky sa kŕmia trávou. A potom sa tá pečienka vola foie gras. Tak teraz neviem. Pečienka z mačky sa potom asi bude volať foie whiskas?
Valcake
22.02.18,17:13
Veruže myslím, hihi..a prečo by jej to nemalo vyjsť..nech je to už kdekoľvek...teda v meste kde také nemajú.
Mne osobne nechýba. Máme svoju, ktorá po stole nechodí, ani chvost nemáme v šálke. Dokonca ani spolu nespíme v spálni ako to bolo u jednej býv.poraď.
where
22.02.18,19:45
Toto je zaujímavé "Vstup na klubové, sponzorské a VIP karty.
Možnosť aj jednorazového vstupu “Dobrý skutok” s nápojom zadarmo."
Či by sa táto podmienka vstupu do priestorov dala aplikovať aj pri iných prevádzkach, pre istotu sa vyhnúť možným problémom s návštevou neželaných návštevníkov, aby sa to nechápalo nedajbože ako diskriminácia.
kopretinka
22.02.18,21:27
áno,je to možné
alicka07616
22.02.18,21:35
:-)))...bez komentára
alicka07616
22.02.18,21:36
dakujem
alicka07616
22.02.18,21:42
dakujem
Valcake
22.02.18,22:05
Díky Ti, vôbec som to nevedela.
veronikasad
23.02.18,06:07
Pre účely dotácie z úradu práce?
buchač
23.02.18,06:25
Ja keď začujem niečo vo význame .."forma OZ"..alebo "nadácia"...tak v tom okamžiku zbystrím pozornosť.

Je verejne známe, že najprv sa financuje chod daných skupín a ten (zanedbateľný) zvyšok ide na ten primárny cieľ.

Príkladov by som vedel dať viacero...taký markantnejší je bývalá Nadácia Michala Kováča.
kopretinka
23.02.18,09:50
buchač,choď už do prdele s tvojimi komentármi,doserieš nimi každú tému,nikto sa tu nepýtal na to,k ćomu sa tu vyjadruješ.ja tiež nemám deti,mala som troch psov,rodičov do útulku som nedala, čo ty vieš,aké dôvody majú ľudia,ktorí deti nemajú,čo ty vieš,aké dôvody majú ľudia,ktorý dajú rodičov "niekam".
kto ti dal právo posudzovať,odsudzovať,hodnotiť....
a nezabudni všetko zase vymazať.
buchač
23.02.18,11:17
kopretinka...ALE asi nechceš, aby som Ti dal primeranú odpoveď ... či ?

Takže len takto....slušnou formou.
Posudzujem snáď Teba ?
Ja/my sme nedali svojich rodičov tiež "niekam". No poznám aj takých jedincov, čo takto riešili svoju situáciu...totálne sa vysrali na svojich rodičov, ani ich len "niekam" nestrčili...ale len čakali na majetky.
-------------------------
Každý máme svoj názor :
- vyjadrujem sa, kedy chcem
- vyjadrujem sa, k čomu chcem
- nevyjadroval som sa k Tebe dlhšiu dobu, aj keby sa dalo...no budem v tom pokračovať.
- Tvoje poniektoré "komenty" sú tiež náramne "ľudské"...dotyčného potešia ako kozu nôž.
-------------------------
Nevravím, nespomínam už aj to, že akonáhle sa zjaví nejaká téma ohľadom zvierat, tak nastupuje "zvieracia úderka". Táto potom hodnotí a tým pádom zruší okamžite nie jeden príspevok, ktorý je čo i len trochu inakšieho názoru.
Je síce pravda, že sa objavia protizvieracie príspevky.
No vo väčšine prípadov ide o formulácie, ktoré sa týkajú problému prispôsobovaniu a aj obťažovaniu zvieratstvom...

Včul bude zákon, kde zviera už nebude vec...už vidím, ako si majitelia budú plniť tie povinnosti...nohy budú lámať.
Ale hovná budú aj tak všade navôkol...pred nie jedným vchodom, vo vchode, vo výťahu...
-----------------------------
....apropó...mladšia dcéra má mačku. Zatiaľ nemá dieťa. Ale ak bude v druhom stave ?
Kuwa...urobím všetko pre to, aby tá mačka šla do teplej onej...!!!!!
Vieš prečo ? Lebo moja susedka takto prišla o dieťa.

Tak láskavo mi nevstupuj do svedomia...na to nemáš ani to najmenšie právo !
dmc
23.02.18,16:28
vytahujes hrozienka z kolaca......
alaya1
23.02.18,17:33
Skus oslovit majitelov takychto kaviarni, snad najdes niekoho, kto ti pomoze s konkretnou temou, nakolko vzor podnikatelskeho planu najdes na internete.

P.S. Inovacie v podnikani by trebalo podporit a nie hned sa tu vysmievat, pripadne znevazovat kazdy novy napad ci odlisnost od kaviarne 3. cenovej skupiny.
U nas je aj macacia, ale aj napr. jazykova kaviaren, kde sa komunikuje vylucne v cudzom jazyku. Drzim prsty aj ked ja macky velmi nemusim, ale podporujem nove napady.
Otazka inak bola o projekte , nie je nazore na otvorenie kaviarne.