Janiela
21.02.18,19:45
Dobrý deň,
prosím, mohol by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať príjem z reklamy pre občianske združenie?
V stanovách majú organizovanie rôznych podujatí, organizovanie voľného času, rozvoj pozitívneho vzťahu k prírode a pod.
Reklama je umiestnená na jednej z bežeckých tratí občianskeho združenia. Zmluva je postavená ako nájom miesta na umiestenie reklamného panelu.

Ja by som to dala ako zdaniteľný príjem.
Ďakujem za každú radu.
Tweety
21.02.18,18:46
Veď aj to je zdaniteľný príjem.
JankaO
21.02.18,19:26
Nemusí byť. Odporúčam pozrieť § 13/1g novelizovaného ZDP.
Janiela
21.02.18,20:16
Janiela
21.02.18,20:52
JankaO, každopádne je to poučné, doplnila som otázku.
romy16
18.03.18,09:19
Chcem sa ešte spýtať, keď malo novozaložené OZ len tento príjem zo zmluvy o reklame (neplatili členské, na začiatok vložil zakladateľ pôžičku na účet) ako sa potom posudzujú všetky výdavky OZ na jej činnosť, napr. nákup cien, tričiek pre súťažiacich,ktoré sa platili z tých peňazí za reklamu? A náklady ktoré vzniknú pri založení OZ, alebo bankové poplatky sa posudzujú ako daňové alebo nedaňové? Predmetom činnosti OZ je organizovanie súťaží a podujatí pre rc modelárov.
faro1
18.03.18,10:41
Keď nemáte v stanovách reklamné služby, tak také príjmy sú predsa nelegálne. Nesmiete ponúkať reklamu ani na vašich podujatiach. Čo vás k tomu oprávňuje?
romy16
18.03.18,12:08
Reklamu im robíme formou zverejnenia ich mena a loga na baneri počas konania súťaže. Ide o formu sponozorstva, ktorá je robená formou zmluvy o reklame. My dostaneme za to zaplatené a je mi jasné, že je to zdaniteľný príjem, ale čakala som odpoveď na svoju otázku ohľadom výdavkov a nie ďalšiu otázku.