EKO-HAUS
21.02.18,20:06
Dobrý deň, pracujem vo firme 21 rokov. Dnes mi oznámili, že moje miesto budú rušiť, s tým že mi navrhujú ukončenie pracovného pomeru dohodou s prihliadnutím na § 63 ods. 1 písmeno b. Pri tomto ukončení dostanem 5-mesačné odstupné. Ja som sa trochu poinformovala a zistila som si, že ak to nepodpíšem, tak dostanem výpoveď pre nadbytočnosť s 3 mesačnou výpovednou lehotou a odstupné 4 - mesačné. Toto sa mi zdá pre mňa výhodnejšie. Moja otázka však je. Musí zamestnávateľ dodržať výpovednú lehotu aj keď vraj pre mňa nemá prácu. A druhá otázka. Po skončení pracovného pomeru sa budem musieť zaevidovať na UP. Sú pri týchto rôznych ukončeniach pracovného pomeru rovnaké podmienky vyplácania príspevku v nezamestnanosti. Myslím časové a finančné. Čo by ste mi poradili, pre ktorú variantu sa rozhodnúť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Tweety
21.02.18,19:15
1. Áno, PP končí až po uplynutí VD.
2. Zaevidovať sa budeš môcť, nárok na podporu vznikne. Podmienky sú rovnaké.
veronikasad
21.02.18,19:20
ruší sa celá prevádzka ?
Tweety
21.02.18,19:21
Veronika b, nadbytočnosť
veronikasad
21.02.18,19:31
prehliadla som
EKO-HAUS
22.02.18,07:26
nie, iba moje miesto
EKO-HAUS
22.02.18,07:27
ďakujem
branislavp
24.02.18,06:59
Zváž si aké máš pracovné podmienky, hlavne pracovné vzťahy. Podľa mňa, najvhodnejšie je čím dlhšie zotrvať v práci a 4mesačné odstupné. Keď už vieš aká je situácia v zamestnaní, hľadaj si nové zamestnanie a zotrvaj v zamestnaní.. Ale, Ty musíš si prehodnotiť, čo uprednostníš, či bude pre Teba výhodnejšie dlhšie zotrvať v zamestnaní, alebo zobrať 5-mesačná odstupné a hajde evidovať sa na úrade práce. Keď si v produktívnom veku, tak najlepšie je nájsť si nové zamestnanie a odstupné mať vo vrecku. Držím Ti palce..
veronikasad
24.02.18,07:36
Ja by som volila ukončenie pracovného pomeru dohodou, zažila som to na vlastnej koži, výpoveď po 27 rokoch práce v jednej firme. Ako účtovníčka si skôr nájdeš prácu v marci, ako v lete...
EKO-HAUS
02.03.18,07:50
Ďakujem
ivka70
02.03.18,07:55
suhlasim, tie 3-4 mesiace vypovednej doby je niekedy velmi deprimujuce prezit .... vsetko zavisi od vztahov a aj od dalsich moznosti prace ....