srnka700
21.02.18,20:47
Dobrý deň,

potrebovala by som od Vás objasniť ako spraviť nasledovné:

Som na materskej dovolenke s dcérou, ktorá mi konci 14.5.2018. Okrem toho máme syna, ktorý bude mať 6.10.2018 3 roky. Manžel by po mojej materskej chcel nastúpiť na materskú vedenú na syna, teda do 6.10. a potom zase na dcéru. Ja by som ostala na rodičovskej, ale bez nároku na príspevok, toho by som sa vzdala. Moje otázky sú:

1. Môže môj manžel ísť na materskú a zároveň pracovať u toho istého zamestnávateľa, ak mu dajú novú zmluvu na dobu určitú, kde bude mať inú funkciu? Môže táto zmluva začať dňom nástupu na materskú (rodičovskú), alebo musí začať až deň po nej? Napr, manžel by šiel na materskú 15.5.2018 a zmluva by bola tiež od 15, alebo až od 16.5? Prípadne musí byť až od ďalšieho mesiaca?

2. Ak by môj manžel šiel na rodičovskú až 16.5. a ja by som teda ešte 15.5. bola riadne na rodičovskej aj s príspevkom a odhlásila by som ho až 16.5., mala by som za ten jeden deň nárok na rodičovský príspevok a manžel by od 16.5. mohol dostávať materskú? Teda bolo by to že do 14.5. ja materská, 15.5. rodičák a od 16.5. mažel materská. Alebo by tým pádom mohol materskú poberať až od júna?



Ďakujem Vám za odpoveď.