olga11
21.02.18,22:46
Minulý rok som sa stala spolumajiteľkou pozemku, na ktorom je postavená diaľnica (otvorená v r.2000). Chcem podať žiadosť na NDS o finančnú náhradu za pozemok. Prosím Vás, ak môžete poradiť, čo všetko musí takáto žiadosť obsahovať, prípadne prosím o poskytnutie vzorovej žiadosti. Ďakujem.
Dáša_
22.02.18,04:37
a si si istá, že ten pozemok už nebol vysporiadaný? Lebo ja som bola v rovnakej situácii. Teda bola. A nds aktívne vyhľadávala majiteľov pozemkov a uzatvárala s nimi zmluvy. Pozemky prevádzala na seba - teda tie časti pozemkov, ktoré sú priamo pod dialnicou. Zvysky pozemkov ostali v našej držbe.
olga11
22.02.18,08:09
Áno, som si istá. My sme to totiž nemali prededené, čiže to bolo vedené ako pozemok neznámeho vlastníka. Až minulý rok som požiadala o náhradné dedičské konanie.
Dáša_
22.02.18,08:16
v tom prípade odporúčam zavolať na NDS, tak už usmernia. Oni majú pripravené zmluvy, ktoré potom posielajú.
olga11
22.02.18,08:41
Veľmi pekne ďakujem! Skúsim.
Dáša_
22.02.18,08:48
skús, my sme tiež jeden pozemok dodatočne predeďovali a postupovali sme takto. Aj by som ti dala kontakt priamo na osobu, len tá tam už nerobí. Oni mali na to vyčleneného človeka, čo sa tomu venoval. Mmch, to vyplatenie trvalo dosť dlho, ale nakoniec sme sa dočkali.
olga11
22.02.18,09:24
Tak si ma potešila, pretože doteraz som sa dostala k rozporuplným informáciám - jeden nám tvrdil, že nemáme robiť nič, len čakať, kedy nás NDS osloví, čo sa mi zdá takmer beznádejné, inde som čítala, že majiteľ sa má domáhať finančnéhej náhrady sám formou žiadosti a pod. A to chcem práve urobiť. Na NDS som poslala meil, telefón mi nebrali, tak uvidím, čo mi odpíšu. Ďakujem za ,,nakopnutie".
Dáša_
22.02.18,09:43
ty vlastne budeš štátu odpredávať časť svojho pozemku, takže to bude normálne kúpnopredajná zmluva. Takže to musí byť zapísané na liste vlastníctva. Čakali tí pôvodní majitelia, tých štát oslovoval postupne