Sylian
22.02.18,20:55
Dobry den, susedia si idu stavat dom (prislo oznamenie o zacati stavebneho konania) s Tepelnym cerpadlom IVT AIR X 90 a bude postavene tak ze vzdialenost medi nim a nasim plotom je 1 meter. Za plotom na nasej strane mame vo zvdialenosti 1,5 metra zaciatok nasej drevenej terasy. Viete mi poradit ci na to niesu nejake technicke normy? alebo ci nebude mat negativny dopad na nase zdrave a zdravie našeho novorodenca, fyzicke aj psychicke kde budeme na terase travit cas?
buchač
22.02.18,20:07
Sylian
23.02.18,04:16
Dakujem, toto bola prva stranka ktoru som navstivil, kdeže viem typ cerpadla. Avsak v technickom liste je akurat napisana vyska v dB vo zvdialenosti na 1 meter, inak mi som nenasiel odpovede ktore hladam. Zial nemam tusenie aky moze mat vlpyl tych 65 dB monotonneho zvuvu 24/7 a najblizsich 50.rokov. Prosim, nejake dalsie rady? mam iba 7 dni na pripomienkovanie.
misoft
23.02.18,16:16
1m + 1,5m = 2,5m ... k tomu neustály monotónny hluk (i keď podľa špecifikácií 65dB) - časom ten hluk sa stane obťažujúci (i keď je tam plot - nevieme aký...). Rada: nesúhlasiť s umiestnením 1 m od hranice pozemku. Nech si to dajú inde.
buchač
23.02.18,16:30
Otázka znie aj inak...nik ju nedal, nuž dám ja.
Prečo je terasa tak blízko pri plote ?
To na terase budú sedieť majitelia od rána do večera...leto, zima ?

Otázka znie aj inak.
Dlabať na nejakú terasu....ALE ako ďaleko sú od seba vzdialené domy ?

...a pokračujem ?
Teraz jedným vadí hluk z mašiny, lebo babatko ťuťuli-muťuli...poďme sa z neho oné.
Lenže z babatka vyrastie nejaký hnusný spratek, ktorý bude robiť na teraske bordel...a tam budú kuwa iné decibely, dvojnásobne prevyšujúce to čerpadlo.
To už bude v poriadku ???

Sorry, ale také názory majú neblahý vplyv na moje zdravie...hlavne na psychiku.
;) :D