Fany
15.11.04,14:25
Kdesi som sa dozvedela, že ak vystavím faktúru na sumu, kde DPH je vyššie ako 50.000,- nemôže prejsť platba príjmovým pokl. dokladom. Je to pravda a ak, kde sa o tom dočítam, v ktorom zákone?
Moc ďakujem.
Annamac
15.11.04,13:52
o ničom takom neviem a ani som nepočula . Nebolo to myslené práve naopak - aj blok z registr.pokladne je faktúra a ak je nad 50000,- Sk , musí sa vystaviť ešte aj klasická faktúra. Zákon o DPH §71 ods.5 . Pekný deň.
ZuzanaA
15.11.04,13:52
Fany, to si si asi pomýlila s tým, čo sa píše v par. 71 odst. 5 zákona o DPH, že ak nie je cena tovaru alebo služby vrátane DPH viac ako 50 000 môže sa vystaviť doklad z ERP. Ak je to viac, musí byť vystavená riadna faktúra. Faktúry sa môžu platiť v hotovosti v ľubovoľnej výške. Niekedy pred tým platilo, myslím obmedzenie, že ak bola DPH na faktúre viac ako 200 000 (nie som si istá) nárok na odpočet bol, len ak bola hradená prevodom alebo poštovou poukážkou, teda nemohla ísť cez PPD.
ricij
15.11.04,13:53
V hotovosti môžeš uhrádzať aj milióny (veď si spomeň na Elektru). Tu kohosi zrejme mýli to, že doklad z ERP nie je uznaný ako faktúra, pokiaľ suma vrátane dane je vyššia ako 50.000,- Sk.
KEJKA
28.12.04,16:21
Kdesi som sa dozvedela, že ak vystavím faktúru na sumu, kde DPH je vyššie ako 50.000,- nemôže prejsť platba príjmovým pokl. dokladom. Je to pravda a ak, kde sa o tom dočítam, v ktorom zákone?
Moc ďakujem.
presne naopak, doklad z ERP nad 50000,-Sk nie je faktúra pre účely DPH - teda musí byť vystavená riadna faktúra. Ale nie je nikde napísané, že sa nesmie platiť v hotovosti.
olga88
28.12.04,22:25
Doklad z ERP na ktorom je suma vratane DPH vyssia ako 50 000,-Sk, nie je povazovany za fakturu a preto nemoze sa uplatnit odpocitanie dane.K uvedenemu dokladu pre platitela DPH je potrebne vystavit fakturu, na sposobe platby nezalezi.
Olga