Blonde
06.08.06,08:17
Dobrí ľudia prosím poraďte,

K 31.10.2006 som dostal od zamestnávateľa výpoveď z dôvodu organizačných zmien. O tejto skutočnosti som už dlhší čas vedel a rozmýšlal som, začať podnikať. Mám už niektoré veci predpripravené, ale teraz neviem čo skôr.
Jedná sa o prevádzku internetovej kaviarne s občerstvením, spojenú so stávkovou kanceláriou.
1.Môžem si už teraz vybaviť ŽL, nakoľko ho potrebujem k uzavretiu mandátnej zmluvy so stávkovou kanceláriou? Záleží na termíne? Ako s odvodmi... do 31.10.?
2.Potrebujem si upraviť priestory ( vymeniť okná, dvere a nejaké menšie st.úpravy, ako aj nakúpiť zariedenie). K 1.11. by som to chcel mať všetko pripravené. Náklady, ktoré mi vzniknú pred začatím podnikania (otvorením prevádzky) si môžem uplatniť aj potom? Ak áno, tak ako?

Ďakujem všetkým za odpovede a prajem všetko dobré
Melnick
06.08.06,06:30
[quote=Blonde]Dobrí ľudia prosím poraďte,

Od 31.10.2006 som dostal od zamestnávateľa výpoveď z dôvodu organizačných zmien. O tejto skutočnosti som už dlhší čas vedel a rozmýšlal som, začať podnikať. Mám už niektoré veci predpripravené, ale teraz neviem čo skôr. :mee: Neplač! zvládneš to,máš kopu času.
Jedná sa o prevádzku internetovej kaviarne s občerstvením, spojenú so stávkovou kanceláriou.:) Dáš nám potom vyhrať.;)
1.Môžem si už teraz vybaviť ŽL, nakoľko ho potrebujem k uzavretiu mandátnej zmluvy so stávkovou kanceláriou? Záleží na termíne? Ako s odvodmi... do 31.10.?Áno,nič Ti v tom nebráni,aby si si vybavil ŽL aj skôr. Do SP zatiaľ platiť nemusíš.Do ZP sa zaeviduj,keď budeš mať ŽL. Tam Ti vznikne súbeh a teda si výšku odvodov môžeš určiť napr. 100.-Sk prípadný rozdiel potom vyrovnáš formou RZZP,ktoré síce nezrušia ,ale bude v zjednodušenej podobe.
Odporúčam Ti prihlásiť sa dobrovoľne v SP na PvN /poistenie v nezamestnanosti/,ale dátumy napasuj tak,aby Ti nevznikla pauza ani jeden deň.Radšej nech sa Ti prelína dobrovoľné zo živnosti a do 31.10. aj zo zamestnania.
2.Potrebujem si upraviť priestory ( vymeniť okná, dvere a nejaké menšie st.úpravy, ako aj nakúpiť zariedenie). K 1.11. by som to chcel mať všetko pripravené. Náklady, ktoré mi vzniknú pred začatím podnikania (otvorením prevádzky) si môžem uplatniť aj potom? Ak áno, tak ako? Môžeš uplatniť.
Keď to bude aktuálne poradíme.:)

Ďakujem všetkým za odpovede a prajem všetko dobré .

A prajem Ti nech sa Ti darí.
Blonde
06.08.06,07:45
Melnick ďakujem za povzbudenie, neplačm, ale mám v hlave riadny zmätok. Trochu si mi to objasnila. S tými odvodmi je to tak, že čím viac študujem, tým som zamotanejší. A ešte sa to ide celé meniť. Kto vie?
Melnick
06.08.06,07:52
Melnick ďakujem za povzbudenie, neplačm, ale mám v hlave riadny zmätok. Trochu si mi to objasnila. S tými odvodmi je to tak, že čím viac študujem, tým som zamotanejší. A ešte sa to ide celé meniť. Kto vie?
K zásadným zmenám nedôjde. Budú to len kozmetické úpravy,myslím si.
Danila
06.08.06,08:07
Milý Blonde, ani nemáš prečo plakať. Chlapi predsa neplačú. A kto z nás nemá v hlave často zmätok? Podnikateľský zámer máš zaujimavý, internet sa stal chlebom našim každodenným, / tie stávky ja nemusím/. Na Tvojom mieste by som sa nezaťažovala odvodmi a pripravovanými zmenami/ bude to tak, ako píše Majka/, ale serioznym prieskumom trhu takýchto kaviarní v okolí, a ak je to v pohode, tak budovaním príjemného prostredia pre budúcu klientelu. Príjemnejšieho ako u konkurencie. Pocit, že budeš sám sebe pánom, a nemusíš sa nikomu podriaďovať Ti bude určite stáť za Tvoje snaženie.
Blonde
06.08.06,08:38
Ďakujem Daniela, ten prieskum trhu je v pohode, nič na okolí také nieje. Len čo s tou klientelou. Ťažko odhadnúť ich záujem a finančné možnosti. O.i chcem ponúkať aj kurzy na PC, napaľovanie na DVD a CD a iné služby, ktoré sa budú žiadať v tejto oblasti. Ak sa budú.
Prajem ekný deň a veľa úspechov
fantasy
12.08.06,13:23
Ak by si chcel ja teraz ruším internetku a mam na predaj 6 ks PC aj original windows XP a orig. hry ak by si mal záujem ozvi sa na fantasy@centrum.sk.
Zoltán Kovács
13.08.06,15:08
Ak by si chcel ja teraz ruším internetku a mam na predaj 6 ks PC aj original windows XP a orig. hry ak by si mal záujem ozvi sa na fantasy@centrum.sk.
Fantasy pozor, nemúžeš predávať soft ktorý je na teba registrovaný tretej osobe. Porušil by si licenčné podmienky.