pizzanoel
24.02.18,13:52
Ahojte,

chcem vás poprosit o radu. Minuly rok som mala aktivnu zivnost 12 dní nemala som ziaden príjem cez nu.... po 12 dňoch som ju zrušila.

Bola som zaroven pocas celeho roka zamestnanec na hlavny prac pomer. Mala som prijem zo zavislej cinnosti.

V danovom som zaskrtla ze si uplatnujem výdavky percentom nakolko nechcem vyplnovat vykazy kedze aj tam by bola nula....

Mozem podat takto danove priznanie s nulovym prijmom zo zivnosti bez výkazov?

Platila som si aj dobrovolne dochodkove sporenie. Stači priložit k danovemu priznaniu len potvrdenie o zdanitelnych prijmoch 2017 kde uz vysku dochodkoveho dobrovolneho sporenia mam uuvedenu na riadku 09?
Antonia Jendrišáková
24.02.18,13:20
Pri paušálnych výdavkoch - percentom výkazy neposielaš.
Tweety
24.02.18,13:30
A k čomu si chceš uplatniť výdavky %, keď nemáš žiaden príjem zo živnosti? Ak si bola zamestnaná a zam-ł urobî RZD, potom nulové DP nepodávaš . Ak si o RZD nepožiada!a, potom podáš len z príjmov zo ZČ.
pizzanoel
24.02.18,15:57
mala som živnost 12 dní a ak som ju mala co i len 1 deň som povinna podat danove priznanie typ B alebo sa mýlim?zamestnavatel mi RZD odmietol spravit vzhladom k zivnosti! prijem bol nulovy takze mam na vyber bud budem vypisovat vykazy komplet s nulami hovorim si ze naco ked jednoduchsie je tam zaskrnut pausal....
Mila123
24.02.18,15:58
Tweety
24.02.18,16:02
Nie, nie si povinná podať DP zo živnosti ak si nemala príjmy ani stratu. Dokonca je hranica na jeho podanie, tá je 1901,67. Ak teda podávaš DP zo ZČ,(iné príjmy neboli) podáś ho na DP A.
Xanti
24.02.18,16:04
aké výkazy, zaškrtni danovú evidenciu .. a žiadne výkazy neposielaš. Alebo podaj DP typ A .. a do poznámky napíš, že zo živnosti si nemala žiaden príjem ani výdavok ...
pizzanoel
24.02.18,16:04
tak z toho mi vyplyva ze DP podat musim pretoze moj prijem bol viac 1900 eur a este k tomu som mala aktivnu zivnost... nikde v tom clanku sa neuvadza ze pokial cez tu zivnost nebol ziaden prijem DP podat nemusim !
Mila123
24.02.18,16:07
ale uvádza......mala si predsa príjmy iba podľa §5, teda mzdárka ti mohla urobiť RZD, teraz podaj DP typ A
pizzanoel
24.02.18,16:11
mne mzdarka povedela ze ak som mala zivnost DP si musim urobit sama....ja len nechcem dostat pokutu a chcem aby to bolo spravne....pri danovej evidencii nemusim podat vykazy - uctovna zavierka? mozem teda podat typ B a zaskrtnu danovu evidenciu s tym ze zo zivnossti uvediem nulu?
Mila123
24.02.18,16:15
ak si myslíš, že ťa zavádzame, choď k daňovému poradcovi a tam sa poraď (choď aj s €), alebo ver mzdárke (JPP- jedna pani povedala), vyjadrenie z FS nie je dostatočným argumentom?
pizzanoel
24.02.18,16:22
no len nikde v tom texte nevidim ze ak mam prijem 0 zo zivnosti DP podavat nemusim.....resp mam podat iba typ A kedze som mala a zavislu cinnost...to tam nikde nie je napisane
Mila123
24.02.18,16:24
a čo tak otázka č.1 ?
presne sedí pre teba...
pizzanoel
24.02.18,16:32
ok, ak si teda podam typ A staci mi k tomu dat len potvrdenie o zdanitelnej mzde kde mam uvedenu sumu dobrovolnych prispevkov na doplnkove doch.sporenie?