Darcy B
24.02.18,15:26
Dobry den,

v maji 2017 som si zalozil zivnost, pricom som sa zaregistroval v zmysle § 7a zákona o DPH. A to kvoli poskytovaniu sluzieb pre zahranicnych klientov. Podaval som pritom potrebne suhrnne vykazy.

Avsak az teraz som zistil (riesim danove priznanie), kedze som vyuzival reklamne sluzby spolocnosti Facebook so sidlom v Irsku, ze mam povinnost podavat kazdy mesiac danove priznanie v ramci DPH, ktora nie je v ramci faktur Facebooku zahrnuta a zaroven tuto dan vyplatit do 25. dna nasledujuceho mesiaca.

Tieto povinnosti nemam splnene od novembra 2017 a chcem to dat do poriadku. Samozrejme som si vedomy pokuty a urokov z omeskania... Ako toto prosim vyriest co najschodnejsou a najtransparetnejsou cestou. Neurobil som to schvalne, co ma samozrejme neospravedlnuje, ale chcem mat co "najcistejsi stit".

Velmi pekne dakujem
KloferHladny
26.02.18,09:54
Podáš riadne DPH, budeš v omeškaní s podaním, DPH uhradíš a príde Ti pokuta za oneskorené podanie DPH. Sankcia za správny delikt je podľa § 155 Daňového poriadku:
(1) Správca dane uloží pokutu
a) od 30 eur do 16 000 eur za správny delikt podľa § 154 ods. 1 písm. a) prvého a druhého bodu; ak je správcom dane obec, uloží pokutu najviac do výšky vyrubenej dane, nie menej ako 5 eur, najviac však do 3 000 eur,
§ 154 odst 1.a. 1.bod = porušenie zákona ak niekto nepodá daňové priznanie v lehote.