Sarlotka
24.02.18,23:39
Ahojte, prosím v prípade, že na účet používaný ako SZCO aj na súkromné operácie je prijatý príjem cca 12 eur za rok ako odmeny za obraty, ide o prijem ovplyvnujuci základ dane?

Ďakujem.
Tweety
25.02.18,08:40
Áno, v pomere v akom sa používa na podnikanie.
Sarlotka
26.02.18,20:15
tweety mal by to byt prijem zdaneny zrazkou §43 ods. 3 písmeno a) takze ho nazahrniem do zdanitelnych prijmov ci?
Sarlotka
26.02.18,20:16
(3)
Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o
a)
úrok, výhru alebo iný výnos plynúci z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov s výnimkou, ak je príjemcom úroku alebo výnosu podielový fond,66) doplnkový dôchodkový fond,35) dôchodkový fond,134a) banka alebo pobočka zahraničnej banky94) alebo Exportno-importná banka Slovenskej republiky,95)
Tweety
27.02.18,06:36
písala si o odmene, tak terazky neviem, ak sú to úroky..., tie sú zdanené zrážkou, je to aj na výpise uvedené
Sarlotka
27.02.18,10:12
na bankovom ucte je uvedena odmena za obraty, ja by som to asi zaradila do vynosu plynuceho z vkladov... na účte nie je zrazkova dan vyčislená... . ja som to pochopila tak, ze ide o zdanitelny prijem, ktorého dańová povinnosť bola vysporiadaná zrázkovou danou a teda je vysporiadany a nemusím ho uviest do danoveho priznania SZCO ... snad som to spravne...