tessee
25.02.18,13:23
Máme susedku, problémovú, kúpili sme si v zime RD a zo začiatku bolo všetko fajn, na jar ale susedka, stará babka začala vedla plotu okopávať. Ani sme sa nenazdali a znížila si pri plote zeminu o 30cm. Pod plotom teda vznikla medzera skrz ktorú naši psi opúšťali náš pozemok, Problém je že ten plot patrí jej, a teda nám nedovolila aby sme to spevnili,,, máme tam náhradné riešenie, trámy ktoré sme pripevnili o stĺpy aby to nepodliezli. Chceme teda urobiť plot na plot, ale polícia nám zatial poradila aby sme to dali do vzdialenosti 40cm od ich plotu... (nechápem prečo si mám ubrať z pozemku) Musím podotknut že pani odkopala aj z našej strany pod plotom zeminu, vznikla tam normalne diera... Prosíam viete mi poradiť ako poriešiť tento problém? Na jej smrt a nových susedov nemám trpezlivosť čakať....
pavol54
25.02.18,13:29
Vám stačí len plôtik nad terén 10 cm zarigolovať do takej hĺbky aby zemina nevypadávala, a ten si môžete spraviť hneď vedľa jej plotu, do rigolu nahádzať tehly kamene a pod tie sa nerozsypú, ani ich voda nesplaví a kto by ošetroval tých 40 cm medzi plotmi?
marleau
25.02.18,13:50
nám susedka stará podkopala náš vlastný plot, tiež asi o 30 cm, plot sa nahol a teraz ho chcú jej potomkovia zbúrať, lebo zasahuje do ich parcely. Debilov je kopec.
Chobot
25.02.18,14:33
Nechápem, odkiaľ vzali policajti 40 cm? Však si postav na vlastnej hranici pozemku vlastný plot s betónovým základom. Normálne vykop ryhu 70 cm, zalej to betónom, do toho zalejte stĺpiky buď na pletivo alebo ak ju chcete mať úplne v paži a ani sa s ňou nevidieť, tak na betónové dielce a následne natiahnete to pletivo alebo uložíte betónové dielce do výšky 2 m a máš od nej svätý pokoj. AK ste na južnej strane, tak ju ešte trafí šľak, lebo jej tým betónovým plotom urobíš tieň.

Ja mám taký bet. plot zo strany, kde má sused pole. Aspoň mi tam cez plot nerastie burina z poľa neoraného.
misoft
25.02.18,15:58
Polícia do toho nemá čo KECAŤ a nemá čo NARIAĎOVAŤ, v akej vzdialenosti sa má stavať na VLASTNOM pozemku VLASTNÝ plot.
Jednoducho - sprav si plán, choď na stavebný úrad ohlásiť drobnú stavbu (plot) a stavaj. Ovšem musíš stavať na SVOJOM pozemku (takže si nechaj cca 10-15cm rezervu....).
misoft
25.02.18,16:08
Už vtedy si mal na susedov tlačiť, aby ho na svoje náklady opravili, lebo poškodzovali tvoj majetok.
buchač
25.02.18,17:53
Ja neviem, že kto vlastne...raz susedka, raz stará babka, raz teta.

Ale určite viem jedno.
Vy chcete, aby sa susedka (staršia pani) prispôsobila vám. Dokonca by ste jej chceli určiť, či vôbec môže na vlastnom pozemku (v blízkosti svojho plotu, ktorý ona zafinancovala) niečo realizovať v podobe nejakej výsadby.

Musím podotknúť, že náhradné riešenie, ktoré ponúkate, je sebecké, problematické, arogantné.
Majiteľ psov (za chvíľu už aj tvorov a nie iba vecí) má predsa, kuwa, nie iba práva ale aj povinnosti....tie nemienim dávať, nájdite si sami.


...apropó...musím podotknúť, že na svojom pozemku je jeho majiteľ oprávnený použiť aj primerané prostriedky na svoju ochranu.
Škoda, že nie ste moji problémoví susedia...psi by boli primeraným spôsobom odstránení v tom momente, akonáhle by som ich spozoroval...nemám trpezlivosť ebať sa s nejakými ebnutými psíčKármi.

Mimochodom...a ani polícia by nič nemohla proti mne urobiť.
jslancik
25.02.18,18:13
a čo na to povedali v miestnom domove dôchodcov a miestnej krčme? tých ste sa nepýtali? :D
korela
25.02.18,19:39
Veru.
kukučka
25.02.18,19:53
Pomeriť sa s babkou. Píšeš, že bolo všetko v poriadku, čo sa stalo medzi tým? Daj to do poriadku a ušetríš, aj spať budeš lepšie.
korela
25.02.18,20:19
Dovolím si podotknúť, že v prípade aby neprišiel o časť svojho pozemku posunutím svojej hranice k sebe, tak sa bude musieť dohodnúť so susedkou i tak, pretože k nej zájde s ryhou 35 cm.
Prešli sme si týmto minulý rok, ale nemáme tam žiadnu úrodu iba trávnik, tak aspoň to neprekážalo. S novým plotom sme sa zmierili, po konzultácii so Staveb. úradom vybral asi tie najkrajšie dielce, ktoré sa v súčasnosti vyrábajú a že je podstatne vyšší, sme časom odobrili, pretože podnes nevieme, čo tam bude stáť a vyrábať hluk. Plánoval vysokú opachu, čo bývalý starosta s týmto nemal vôbec žiadny problém, aj preto ho ľudia odpoklonkovali. Či sa však územný plán nezmení po komun. voľbách, ktovie. Pretože evidentne vyčkáva.
Ale škodu nám narobil i tak.

Nemám istotu, že ide o tvoj dom, ale sám si si zatienil výstavbou plota. Ak tam bude spevnená plocha, tak "budiž". Nám takto z južnej strany tiež poriadne ubral zo slnka hlavne výškou.
Chobot
25.02.18,21:20
Z jednej fotky nemôžeš posúdiť, či som si zatienil alebo nezatienil. Ten tieň je tam len v lete ráno do siedmej. Potom je tam slnko a poobede zase tieni dom. Ten plot je na severovýchodnej strane pozemku.

Nikdy sa nedá docieliť slnečný pozemok všade okolo domu. Vždy bude dom vrhať nejaký tieň.

A ten môj plot nemá základy, ale iba stĺpy sú zabetónované. Vonkajšok plota je presne na hranici pozemku. Áno, ubral som si nejakých 15 cm z pozemku, ale pokiaľ nie je dohoda so susedom, tak to tak jednoducho je.
korela
25.02.18,21:55
Máš pravdu, nemôžem posúdiť, ide o lepší prípad. Nám zatienil po celej južnej dĺžke a práve v oddychovej časti.
A keďže jeho strana bude krásne slnečná, je vysoký predpoklad, ak by tam stál RD, že si susedia nalepia altánok priamo na plot, ako to na SK býva zvykom. A je jedno, či ide o malý alebo veľký pozemok. Trochu tolerancie by všeobecne nezaškodilo.
Nech sa vám tam dobre a spokojne býva.
arizona
26.02.18,08:25
Netusim, co ma s vasim plotom Policia.Ta vam nema co nariadovat,ako mate postavit plot.Na to sluzi vas stavebny urad.

Mozes si postavit plot aj blizko susedinho.Ak budes stavat na vlastnom pozemku,tak nepotrebujes ani SP,ani susedin suhlas.Staci na SU ohlasit drobnu stavbu,kde ti postaci prilozit aj rucny,jednoduchy nakres.

Na vyriesenie problemu so psami,mozes pouzit Podhrabove dosky-/vid obrazok/ a nasledne iba pletivo
clen
26.02.18,10:39
hlavne sa neunáhlite a neurobte niečo čo sa nebude dať vziať späť, so susedmi treba byť za dobre, odporúčam aj tento článok: https://ondrejhalama.blog.sme.sk/c/476510/ako-vznikaju-vlastnicke-a-susedske-spory.html
misoft
27.02.18,08:16
Pre dilina, čo si myslí, že je to komentár: odpoveď tam JE!!
"sprav si plán, choď na stavebný úrad ohlásiť drobnú stavbu (plot) a stavaj" - jednoduchá, stručná a jasná....
tessee
03.03.18,15:15
nechodím do krčmy,,, a ani do domu dochodcov,,, a ak toto je vaša inteligentná odpoved tak s pánom bohom.
tessee
03.03.18,15:16
pre vás platí to isté čo na toho pána
tessee
03.03.18,15:26
pomeriť sa s babkou? ani ju nevídam,,, je ako duch, proste chvílku je na záhradde a zas nie,,, nehádali sme sa ani nerozprávali, ked prišla polícia aby sme sa poradili, ani nevyšla k plotu len sa pozerala z okienka,,, úplná ignorácia,,, a ked sme odstavili jej syna, ten nám povedal že si stavajú hrádzu za záhradou aby netiekla z kopca voda,,,, (žiadna ale z kopca netečie) je tam pole, obrábané - a je tu dosť sucho ešte k tomu... plotu sa nám nedovolia dotknúť, vraj ich majetok, teda ani urobit betonové základy na ten ich,,, preto sa pýtam na akú vzdialenosť dať ten náš, lebo podla polície vraj na 40cm od jej by bol ideál
jslancik
03.03.18,15:26
a ešte Sociálna poisťovňa by sa k tomu mohla vyjadriť :D
tessee
03.03.18,15:28
teraz tam máme bremená, a nelahodí to môjmu oku až tak,,, kým sa záhrada uprav budiž,,, ale vlastný plot je nutný, babka sa prekopala na našu stranu, pod plotom je 30cm hlboká diera... a vôbec ju to netrápi,
tessee
03.03.18,15:31
Ja nechcem aby sa susedka prisposobila ku mne,,, ale vykopat aj moju zeminu z mojej strany mi príde drzé! a áno, ak budem môcť postaviť teda ten plot ako mi tu radia iný rozumný, budem sa vytešovať teraz už z toho že jej zatienim teda riadky zeleninky, vysokým krásnym betonovým plotom ktorý bude mať minimálne 2m. Ak ona arogantne vykope plot aj z mojej strany, patrí jej to! pekný deň
tessee
03.03.18,15:34
dakujem,,, polícia nám radila tých 40cm vraj aby neboli neskor problémy, ale pri stavbe plota si budeme volať človeka aby nám správne vymeral a vyznačil kde sú hranice nášho pozemku aby sa nestala chyba,,, a následne sa teda postavý aj ten plot... nebol by problém keby babka nevykopala aj z našej strany - bohužial ale ad toho plotu ona zasiahla na našu stranu a vnikol tam 30 jarok, alebo ja neviem ako to nazvať. Je tam proste diera... dakujem inak za radu :-) to zo stavebným som netušila
tessee
03.03.18,15:39
nuž aj mi máme južnú stranu :-) vlastne ak tam postavíme 2m hebedo - no neviem ako zareaguje jej úroda ktorá sa tahá práve pritom plote,,, na druhej strane záhrady má hrozno, ale tak nech má... každý si sám jamu kope. Snažili sme sa dohodnúť ale zistili sme že rozum ak je niekto brzda tak je brzda... polícia si tiež tukala na hlavu ak počuli ich vysvetlenie od syna, nemalo to logiku. A tosme chceli iba iba zakopať pletivo do zeme ako bolo, lebo ho celý vykopala... - dakujem ale za radu :-)
buchač
03.03.18,15:54
Na arogantné súkromné správy zásadne neodpovedám...a už vôbec nie čerstvým nickom.


Už len to, že ste volali ku takej onačine políciu, tak to svedčí o rozumovej brzde - vašej.
Ja by som sa veru s políciou bavil po svojom...alebo nebavil vôbec, poslal pekne pá.

Na smrť starkej čakať nechcete ? Len aby vás ešte neprežila.

Zabúdate na jedno podstatné.
Starousadlík sa nikdy nebude prispôsobovať novým...už len z morálneho hľadiska je to skôr naopak.