zeel
15.11.04,13:26
Zdravím Vás,

mám zaujímavý problém :

Som SZČO. Na dochádzanie za klientami mimo miesta podnikania používam vlastné auto, nezaradené do podnikania. Zamestnávam manželku, ktorá min. 2x týždenne chodí do jednej firmy(zo susedného mesta) spracovávať doklady a viesť administratívnu agendu.
Ak mám prácu mimo domu aj ja, tak ju odveziem a potom poobede ju znova zoberiem domov. Ak nemám prácu mimo domu, chodí autom sama.

Obidvaja máme nárok na úhradu cestovných nákladov a aj diét (podľa času stráveného mimo domu=pracoviska)

Myslíte si, že mi daniari nevytknú, že robíme "cesťáky" na jedno auto dvaja ?
A ako mám zúčtovať, že manželka je 8 hodín v inej firme (t.j. má nárok na stravné), ale odviezol som ju tam ja, takže si nebude účtovať náklady na cestovné ?? - tie si naúčtujem ja ...
Nike
16.11.04,06:47
No mňa by si ukecal. Mám opačné skúsenosti - veľa áut a málo ľudí. Myslím si, že ak to budete mať vydokladované, "vyčačkané" tak by ste to mohli obhájiť. Som sama zvedavá na ďalšie názory.
FAA
16.11.04,08:13
Zdravím Vás, CP môžete vypisovať obaja, len si nenapíšte jazdy na ten istý čas, manželka ako zamestnanec a Vy ako živnostník len od 1.11.2004. V prípade, že ju tam veziete a ona si chce uplatniť stravné, tak Vy vypíšete CP na jazdu a ona len na stravné. Ako dopr. prostriedok uvedie auto a žiadnu spotrebu a paušál, len stravné. Tieto CP sa musia zhodovať v čase.