Agacs
26.02.18,15:48
Chcem podať kontrolný výkaz, pomýlila som sa B31 v dani a odpočítanej dani. Viem, že je treba zadať nesprávne údaje s kódom opravy 1, zrušenie záznamu a zadať správny údaj s kódom opravy 2 ako nový záznam. Ale neviem ako to riešiť? Po zadaní nesprávneho údaja pridať ďalší záznam, vlastne by tam boli dve záznamy? jeden nesprávny a druhý správny. Vo vysvetlivkách píšu o stľpcoch 1, 2 ale ja tam nevidím stlpce. stále mi tam vypisuje chyby.Prepáčte ale neviem si to vysvetliť správne. Bola by som vďačná za chápavé vysvetlenie.
a_je_to
26.02.18,22:20
A ako robíš riadny kontrolný výkaz ? V účtovnom programe ? Či rovno na stránke FS a eDane ? V programe musíš dodržať programové určené kroky. Napíš otázku rovno na KV v programe, v ktorom robíš. Určite ti niekto poradí. Ak na FS a eDane, tak vyplň hlavičku firmy a do sekcie B.3.1 odpíš ten zlý riadok. a označ v poslednom stĺpci kód opravy 1. Pozor, jedna strana na eDane je jeden riadok KV a riadky formulára znamenajú vlastne stĺpce jedného riadku. Potom daj pridať riadok a odpíčš tak, ako to má byť správne. Daj si skontrolovať formulár tlačítkom a vytlačiť do CSV súboru, tam to uvidíš. Potom môžeš chyby ešte opraviť a až tak podať.