Ivana 88
27.02.18,08:49
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o info čo sa týka podpísania vyhlásenia na uplatnenie nezdaniteľnej časti.... . Som zamestnaná na tpp , ale výplatné pásky máme len ako do počtu , v podstate máme inú mzdu ako na páske, preto sa chcem spýtať každý rok podpisujeme vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti..... , že si uplatňujeme nezdaniteľnú časť a teraz sa chcem spýtať či pre mňa nebude lepšie si ju neuplatňovať a potom si urobiť daňové priznanie, a sa mi vrátia tie preddavky , nakoľko ja s výplatnou páskou nič nemám spoločné len to že nám ich dávajú, ale mzdu mám úplne inú ako je na páske. Potrebujem poradiť nakoľko neviem moc tieto mzdové veci . Ďakujem pekne
Tweety
27.02.18,08:21
Porušuje sa ZP, Zákon o SP, ZP, DzP. Je to nelegálne, v problémoch môžu byť aj zamestnanci aj zam-ľ. Mzdu máš mať podľa PZ, nie načierno. Vyhlásenie podpíš.
veronikasad
27.02.18,09:00
Ak vo vyhlásení prehlásiš, že si nebudeš uplatňovať mesačnú NČZD, zamestnávatel musí odviesť z tvojej mzdy mesačné preddavky na DU, o čom ti na konci roka vystaví Potvrdenie o zdanitelných príjmoch. Vyhlásenie si mala podpísať do konca januára 2018, zmenu môžeš urobiť kedykolvek v priebehu roka, podpísaním zmeny vo vyhlásení.

Keď si potom sama podáš daňové priznanie typu A, kde si uplatníš ročnú NČZD, časť zrazených preddavkov sa ti vráti.

Len pozor, krátenie odvodov a daní je trestný čin zamestnávatela (s tvojim súhlasom).