Sarlotka
27.02.18,19:12
Ahojte,

prosím dnes som volala so všzp a slúbili mi poslať tlačivo na oznámenie výšky príjmu poistenca s trvalým pobytom mimo SR ale doposiaĺ mi ho neposlali. Zároveń ma informovali, že ho môžem zaslať na ten istý email spať

Prosím mohli by ste mi niekto poslať toto tlačivo, a neviete aj email vszp, na ktory ho staci zaslať a nemusím chodit na postu.

Dakujem.
ivka70
27.02.18,18:16
Na co by to tlacivo malo byt? Nejako si neviem dat dokopy tu vysku prijmu, TP mimo SR a zdravitne poistenie...
ciste oznamenie poistenca o zmene najdes tu https://www.vszp.sk/poistenci/tlaciva/oznamenie-poistenca/platitela-poistneho/
avalik
27.02.18,19:23
Metodické usmernenie č. 12/4/2014 Spôsob oznámenia platiteľa poistného o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie voči zdravotnej poisťovni ... príloha č. 6 http://www.udzs-sk.sk/documents/14214/92090/MU+%C4%8D++12_4_2014_web.pdf/c19553b6-aa7f-418f-ae69-c3d12237f67f

Čl. 3
Prechodné ustanovenia

3. Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva osobu podľa § 3 ods. 3 písm. a) zákona o zdravotnom poistení, ktorej vzniklo verejné zdravotné poistenie pred 01.01.2018, je povinný zaslať príslušnej zdravotnej poisťovni vyplnené tlačivo Potvrdenia podľa prílohy č. 6 tohto metodického usmernenia najneskôr do 28.02.2018, v ktorom uvedie dohodnutú mesačnú mzdu/dohodnutú hodinovú mzdu/dohodnutú odmenu v euro platnú od 01.01.2018.

§ 3 ods (3) Verejne zdravotne poistená je aj fyzická osoba, ktorá nemá trvalý pobyt3) na území Slovenskej republiky, ak nie je zdravotne poistená v inom členskom štáte Európskej únie alebo v zmluvnom štáte Dohody o Európskom hospodárskom priestore a vo Švajčiarskej konfederácii (ďalej len „členský štát”) a

a) vykonáva u zamestnávateľa, ktorý má sídlo alebo stálu prevádzkareň na území Slovenskej republiky alebo je organizačnou zložkou podniku zahraničnej osoby na území Slovenskej republiky, zárobkovú činnosť podľa § 10b ods. 1 písm. a) dohodnutú s mesačným príjmom z tejto činnosti najmenej v sume určenej osobitným predpisom3aa) pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou; to neplatí, ak je zamestnaná v Slovenskej republike u zamestnávateľa, ktorý požíva diplomatické výsady a imunity podľa medzinárodného práva,

Príloha č. 6 k metodickému usmerneniu č. 12/4/2014

Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území Slovenskej republiky*
Zamestnávateľ (názov): …………………………………
Sídlo zamestnávateľa: ……………………………………
IČO: ..................................................
potvrdzuje, že zamestnanec
Meno a priezvisko: .................................................. .................................................. .................................................. ............................
Dátum narodenia: .......................................Rodné číslo/BIČ :................................................. ................................
Štátna príslušnosť:................................... ....Bankové spojenie:......................................... ......................................
Adresa trvalého pobytu (adresa v zahraničí -názov štátu, obec, ulica, číslo domu, PSČ) :
...............................................
Adresa prechodného pobytu / kontaktná adresa (adresa na území SR):
…………………………………………
uzatvoril pracovný pomer / iný pracovnoprávny vzťah odo dňa…………………………… na dobu určitú/neurčitý čas
do**...........................................
Miesto dohodnutého výkonu práce (presná adresa):
………………………………………
Hodnota úväzku …………………..hod.
Dohodnutá mesačná mzda/dohodnutá hodinová mzda/dohodnutá odmena** v euro: .................................
Týmto čestne vyhlasujeme, že všetky údaje uvedené v tomto potvrdení sú pravdivé. Potvrdenie vydáva zamestnávateľ pre účely zdravotnej poisťovne.
Vybavuje: .................................................. ........... V .................................................. .........dňa ...............................
.................................................. ...............
podpis a pečiatka zamestnávateľa
Poznámka:
* §3 ods. 3 písm. a) o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (v znení zákona č. 718/2004 Z. z.)
** nehodiace sa prečiarknite
Sarlotka
28.02.18,07:30
ivka70 mala som na mysli, to co avalik nižšie uvádza... ale zdravotky si ich zrejme este nezapracovali..
ivka70
28.02.18,08:01
ten popis bol neskutocny, klobuk dolu ,ze avalik dosla na to ,co potrebujes .....
Sarlotka
28.02.18,21:21
ach prepac, nevedela som ho spravne pomenovat, nakoľko som ho nevedela najst a vseobecka mi ho slubila zaslat a nist dodnes :) avalik je jednicka, to sa vie... ;)