paviro12
28.02.18,11:23
Zdravím, prosím o radu, chystám sa založiť živnosť-Účtovníctvo- a využiť dotáciu z UP na založenie živnosti, ktorá je na rok 2018 v našom regióne vo výške 3751,77€. Školenie ešte neprebehlo a chcem si ujasniť vopred ako túto dotáciu rozpísať na náklady.prvých 60% bude suma 2251,06€. Kedže počítač, notebook, tlačiareň a podobné veci už mám, chcela by som sa opýtať či môžem túto dotáciu využiť aj na nábytok- stôl, kancelárska stolička, regál, komoda, ako zariadenie kancelárie,či to spadá pod oprávnený výdavok,kedže tieto veci potrebujem k realizácii svojej podnik.činnosti, a taktiež či môžem dať internet ako oprávnený výdavok. Prosím o nejaké rady, čo všetko by som si tam mohla dať do nákladov konkrétne ako účtovníčka a podložiť danú sumu 2251,06 €. Ďakujem za odpovede
jslancik
28.02.18,11:19
prosím ťa, nerob to. neraď sa do radov tzv. účtovníčok... určite nie skôr, ako sa naučíš základné veci - napr. vyhľadávať potrebné informácie (keď ich už nemáš naštudované/nevieš ich). Lebo potom nás tu budeš obšťastňovať elementárnymi otázkami. na ktoré sa dá nájsť odpoveď asi na 4 kliknutia aj tu na porade.

mimochodom - spomínaný nábytok nemáš? prepáč, ale nebudem ti odpovedať, na čo sa môže využiť príspevok. ale podstatná časť sú odvody.
Mila123
28.02.18,11:55
odvody, účtovné programy
alaya1
28.02.18,14:26
..." chcela by som sa opýtať či môžem túto dotáciu využiť aj na nábytok- stôl, kancelárska stolička, regál, komoda, ako zariadenie kancelárie :::

hrubo vyznacene mozes.
alaya1
28.02.18,14:28
podstatna cast nie su odvody, su tiez limitovane.
Co sa tyka nabytku, niekomu, ak si to obhaji,v opofstatnenych pripadoch je vyska ceny kanc. stojicky aj 700-800 eur, ak to zdravotny stav vyzaduje.
Kazdy pracovnik na UP sa snazi vsetko vyskrtat a vzory opravnenych vydavkov ona nikde na nete nenajde.