Jozef
28.02.18,21:39
Potreboval by som urobit prevodovy mostik medzi uctami z jednej tabulky do druhej. ide o to, ze matrska firma ma svoju excelovsku tabulku so svojimi uctami, ktore nekoresponduju s uctami, ktore pouzivame my v nasom uctovnom systeme a potrebujem naplnat tu tabulku materskej firmy. Napríklad: my mame ucet 504100 - predaný tovar v bunke A1 a v bunke B1 mam sumu 25. A teraz potrebujem ten udaj z bunky B1 dostat do tej materskej tabulky ale k uctu 512100 - Cestovne. Cize ide o akysi prevodovy mostik, nakolko tie nase tabulky nie su identicke. Dakujem
vicktor
01.03.18,07:31
Nuz ten prevodovy mostik si musis spravit sam krok po kroku alebo zistit ci to niekto vo vasej firme uz spravil.
Ten tvoj priklad je dufam len velmi ilustracny.
mepex
01.03.18,09:18
Skutočne ako hovorí vicktor bez vytvoreného prevodového mostíka (k akému účtu patrí aký tj. z príkladu 504100 - 512100) to nikto nespraví. Potom stačí urobiť dohľadanie a priradenie iných účtov k hodnotám. Ja by som priradenie spravil pomocou funkcií index a match a z celej tabuľky údajov by som vytvoril kontingenčnú tabuľku. Použitie kt je výhodné preto, lebo sama dokáže sčítavať hodnoty pre jeden novo priradený Váš účet.