Mizu13
01.03.18,09:29
Dobrý deň,
riešim otázku ohľadom kríkov, ktoré nám pred domom zavadzajú vo výjazde. Pred bránou na našom pozemku máme dve parkovacie miesta, ktoré naplno využívame. Cesta nie je extra široká ale ani príliš úzka- dve autá sa zmestia vedľa seba na tesno. Rovno oproti týmto parkovacím miestam je veľký krík, ktorý je na pozemku obce. Pri výjazde, keď parkujú dve autá vedľa seba, je nemožné vyparkovať na jeden krát. Už sme tam dokonca rozbili jedno zadné svetlo a nárazník je pooškieraný od týchto kríkov. Situáciu sme boli riešiť so starostkou ale tá nie je ochotná krík odstrániť ani skrátiť, podľa nej tento krík neohrozuje nikoho (chcela by som vidieť ako by ona z tadiaľ vyšla keby tam parkovali dve autá). Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, ako by sme túto situáciu mali riešiť ? Existuje nejaký zákon koľko musia byť takéto kríky od cesty ? Prípadne koľko musí byť voľného miesta pred výjazdom ? Keď sa postavíme na ulicu, nikto pred domom nemá takýto veľký krík , sú tam len nasadené stromčeky, ktoré sú omnoho ďalej od cesty oproti tomuto kríku. Navyše pod týmto kríkom sa iba hromadí bordel, ktorý tam hádžu nevychovaní občania.

Ďakujem za každú radu.
bjuty smis
01.03.18,08:39
primerane si ho uprav sama...
Mizu13
01.03.18,08:45
už sme to upravili aj bez jej povolenia aspoň tak aby sme do toho úplne nenarážali ale samozrejme, že nie veľa ale ten krík bude znova sa rozrastať a samozrejme, že sa budeme musieť o to postarať len my, keďže starostka je neochotná. Ďalšia vec je, že na dedine majú ľudia stále problém a preto by bolo lepšie, keby si to spravila obec, aby nevolali na obec so sťažnosťami, že si robíme čo chceme. Ani vlastne neviem ako by nás to mohlo postihnúť- či by sme nedostali pokutu za to ....
bjuty smis
01.03.18,09:00
tak tam navrtaj malú dierku dole do pňa a nalej tam otrovu.....samozrejme v noci, nech ťa nevida...

potom si tam vysadte pekný krík, ktorý dorastá len do vami želaných rozmerov....
vicktor
01.03.18,09:41
40 minut meskam... :(
arizona
01.03.18,10:31
daj foto
arizona
01.03.18,10:44
By ma zaujmalo, co je to za ker,ked na nom rozbijate narazniky a svetla na aute.Ved kry nemavaju take pevne konare.

Ak ker nestoji priamo pred vasou branou,tak vam urcite pri vjazde a vyjazde nebrani.
Ker rastie na obecnom pozemku a vy na tom pozemku v okoli brany parkujete neopravnene. V mnohych mestach by ste za taketo parkovanie dostali pokutu!

§ 25, zákon č. 8/2009 Z.z.:
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
s) na cestnej zeleni a inej verejne prístupnej zeleni, na ostrovčekoch a deliacich pásoch, ak to nie je dovolené dopravnou značkou,

V zákone o cestnej premávke sa píše, že vodič nesmie poškodzovať životné prostredie, najmä verejnú a cestnú zeleň. Taktiež nesmie zastaviť a ani stáť s vozidlom na cestnej alebo inej verejne prístupnej zeleni, ak to nie je určené dopravnou značkou.
Čítajte viac: https://auto.sme.sk/c/5672568/dostal-pokutu-za-parkovanie-na-zeleni-no-po-steble-travy-ani-stopy.html#ixzz58UqPGJjo
sosak
01.03.18,11:02
Pred bránou na našom pozemku máme dve parkovacie miesta, ktoré naplno využívame.
-----------------------------------------------
Tak naplno využite svoj dvor, na ktorom si zaparkujte jedno auto a druhé si nechajte pred bránou. Neriešte svoju lenivosť, kedy sa vám nechce otvárať bránku do dvora na cudzí úkor, v tomto prípade obecnú zeleň na obecnom pozemku.
Mizu13
01.03.18,11:07
To, že parkujem pred svojou bránou určite nie je neoprávnené, pretože pozemok máme až po cestu a tieto parkovacie miesta sú po úroveň vozovky. Tieto parkovacie miesta má každý jeden sused, s tým rozdielom, že rovno oproti bráne nemajú žiadne kríky, z ktorých trčia hrubé konáre. Pri vyparkovávaní nemôžete dávať plný ride keď vedľa Vás stojí ďalšie auto- pokiaľ nechcete oškrieť susediace auto. A keďže tie konáre trčali, tak jasné, že sa zadkom o ne oprete a presne takto muž napichol svetlo. Ten krík je široký asi ako dve autá- jednoducho to nie je kríček, ktorý je mladý ale starý možno tak aj 30 rokov ak aj viac nie, s ktorým nikto neurobil nič za tento čas, pretože predchádzajúci majitelia tam nebývali 20 rokov a ani nemali auto, čiže im nemalo čo vadiť.
Čítajte poriadne a až potom odpovedajte, pretože nikde som nenapísala, že parkujeme na pozemku obce a ani sa tam parkovať nechystáme ale aby sme zakaždým opierali auto o tieto hrubé konáre, len preto lebo obec nie je ochotná to skrátiť a musíme si to robiť sami ... Toto má byť starosť obce.
Mizu13
01.03.18,11:16
Keby sa nám dalo parkovať za bránou tak tam asi parkujeme ;) Neviem prečo tu riešite dvor keď téma je iná...
lubko6394
01.03.18,11:55
Zložito popísané a nevyznám sa v tom. Váš pozemok je až po cestu, na obecnom je krík, vy si oškierate autá. Ak je ten krík za cestou tak neviete cúvať a parking ste si spravili po celej šírke Vášho pozemku. Ak je to tak, tak obec predsa nemôže nikomu garantovať že ak si chce zaparkovať autá vedľa seba na celú šírku svojho pozemku že sa tam/ odtiaľ dostane. Ako by znela otázka ak by ten pozemok nebol obecný ale trebárs Janov a on by si na ňom postavil plot ? Ešte si podľa popisu viem predstaviť že parkujete na tesnotu jedno auto predkom, druhé zadkom a vystupujete na pozemky susedov - to sa potom naozaj nedá vytočiť.
misoft
01.03.18,12:06
Spýtam sa: zasahuje ten ker do vozovky? Obmedzuje ten ker výhľad pri jazde po vozovke?
Ak je odpoveď 2x NIE - tak ten ker tam môže kľudne rásť. Navyše je na obecnom pozemku, teda obec rozhodne, či obmedzuje, alebo nie.
Že vy sa NEVIETE vytočiť - to je VÁŠ problém.
Ja byť starostom v tej obci - poslal by som vás svinským krokom z obecného radu preč a navyše by som dodal výstrahu, že pokiaľ zasiahnete a upravíte ten ker, ktorý (okrem vás) nikomu nezavadzia, neobmedzuje premávku - tak zaplatíte fest mastnú pokutu.
Mizu13
01.03.18,12:07
Skúsim to popísať ešte teda inak... parkovacie miesta sú spravené tak, že sú na celú šírku oplotenia, čo je presne dve autá- toto tu už bolo keď sme dom kúpili a inde sa parkovať nedá, lenže z každej strany je kanál, čiže človek musí najprv ísť rovno a až potom môže začať točiť. Nakoľko je cesta úzka, hneď ako je možné začať točiť aj napriek tomu človek zasiahne tie trčiace konáre. Už sme začali parkovať cúvaním, čo je o niečo lepšie s tým vychádzaním, ale ide tu o princíp, že do cesty nemajú čo trčať takéto konáre- žiaľ pani starostka má na to iný názor :/ Keby si ten Jano postavil plot, tiež by ho nemohol postaviť aby prečnieval cez cestu - tu ide o to, že z tohto trčia hrubé konáre :/
Mizu13
01.03.18,12:10
ÁNO zasahuje do cesty
lubko6394
01.03.18,12:20
Mám podobnú susedu. Kúpila do s minipozemkom kde jej vojdú 2 autá a každodenne potrebuje zaparkovať 4. Takže 2 u seba a 2 na obecnom. Prečo sa snažíte riešiť problém po kúpe ? To ste predtým nevedeli/nevideli aké je to s možným parkovaním. Takže dávam za pravdu pani starostke - zaparkuj si toľko áut s koľkými bez problému zaparkuješ. Zachvíľu sa ozve autobusár že nemôže cúvnuť do dvora a potrebuje o 3 m širšiu cestu.
arizona
01.03.18,12:31
nemozes pridat foto?Lebo takto vsetci len hadame
Mizu13
01.03.18,12:46
Nechápeme sa....ja nepotrebujem zaparkovať viac áut, nám počet miest vyhovuje ale pokiaľ viem, tak kríky nemajú čo trčať do cesty...a tým, že trčia do cesty obmedzuje to nie len nás ale aj ostatných , lenže podľa nej to je v poriadku, že konáre trčia cez cestu. To teraz si môžem aj ja zasadiť strom alebo krík vedľa cesty a nechať ho rásť tak, že bude zasahovať na cestnú komunikáciu ? To je akože v poriadku ? Myslím si, že po správnosti by som sa mala oň starať tak aby nezasahoval na cestu a ak zasahuje na cestnú komunikáciu tak ho skrátiť tak aby bol aspoň s úrovňou cesty
lubko6394
01.03.18,13:00
A ani ak zaparkuješ na stred svojho parkingu s 1 autom tak máš problém ?
vicktor
01.03.18,13:48
Mizu: "obmedzuje to nie len nás ale aj ostatných"
A ti ostatni tiez pindali starostke? V jednote je sila!
bjuty smis
01.03.18,16:16
ale chlapi...
inak znela otázka, čo riešite ?