r1961
07.08.06,08:05
Pekný deň prajem,
prosím ctených radcov o radu, akým spôsobom môže byť odmeňovaný konateľ s.r.o., okrem toho, že by bol súčasne v pracovnom pomere. Som SZČO, môžem sa aj zamestnať.
Ďakujem
Vladimír Ozimý
07.08.06,15:13
no nechapem presne otazke no ale ak ste len SZCO tak sam seba nezamestnate pokial ste SZCO mate este aj s.r.o. tak v s.r.o. sa mozte zamestnat...konatel dostava odmenu za vykon funkcie konatela, ak je zamestany dostava plat a moze mat narok na podiely na zisku
r1961
09.08.06,07:16
Dakujem za odpoved, ja som SZCO a idem pracovat pre cudziu s.r.o. ako konatel. Ale budem tam sucasne zamestnany, tym ba sa mala moja odmena vyriesit
luebchenko
09.08.06,07:38
Ak budeš riade zamestnaný, budú za teba musieť platiť komplet odvody do SP a ZP (neviem či ešte platí, že ak si ako SZCO platíš odvody z maxima, tak na sociálku tuším jeden čas už nebolo treba platiť druhý krát odvody zo súbežného pracovného pomeru), pokiaľ budeš poberať odmenu za výkon funkcie tak za teba budú platiť len odvody na ZP.
dadika
09.08.06,07:57
konatel dostava odmenu za vykon funkcie konatela, ak je zamestany dostava plat a moze mat narok na podiely na zisku

doplním, že odmenu konateľa schvaľuje valné zhromaždenie.
Môžeš mať aj súbeh: pracovnú zmluvu-ako zamestnanec s riadnou mzdou a dohodu o výkone funkcie - so stanovenou mesačnou odmenou.