viktorok
01.03.18,14:28
Dobrý deň. Prosím o radu... Dal som výpoveď v Slovenskej firme, ktorá záčina plynúť dňom 01.03 .V pondelok 05.03 pondelok mám nastúpiť do zamestnania Zahraničná nemecká firma na Nemecku pracovnú zmluvu. Načo ma pravo zamestnávateľ, čo mi môže spraviť?? Nepopustí nedá sa s nimi dohodnúť trvajú že podla zákona mám 2 mesačnú výpovednú lehotu , čo som si vedomí,Ale ja určite pondelok teda 05.03 nastupujem do zamestnania na spomínanú Nemecku pracovnu zmluvu.. Jedna sa o prácu ako vodič MKD. Ďakujem za rady a info s pozdravom Viktor. Dnes mi dali písomnú odpoveď že ma nepustia:Ja zajtra sa idem dat vypísat na marodku teda dam im papier že som PN.
veronikasad
01.03.18,13:35
Ako chceš byť PN a súčasne pracovať pre druhú firmu?
veronikasad
01.03.18,13:37
Máš v pracovnej zmluve dohodnutú náhradu príjmu za nedodržanie vypovednej doby? Žiadal si ukončenie pracovného pomeru dohodou, alebo si dal koncom februára výpoveď?
viktorok
01.03.18,13:51
Pracoval som v Slovenskej firme na Sk prac. zmluvu a nastupujem k Nemeckej na Nemecku prac,zmluvu,Dal som Vo februári výpoveď s tým že žiadam realizovat dohodou ku dňu 03.03,,,,Teda dnešným dňom mi beží výpovedná lehota
veronikasad
01.03.18,13:54
Nemôžeš pracovať v Nemecku počas PN na SK, to ani neskúšaj.
viktorok
01.03.18,14:09
ale prečo čo mi môžu spravit ??
veronikasad
01.03.18,14:12
Zamestnávateľ dá podnet na kontrolu dodržiavania liečebného režimu do SP ...
veronikasad
01.03.18,14:14
Neodpovedal si, či máš v pracovnej zmluve dodatok k náhrade príjmu za nedodržanie vypovednej doby
viktorok
01.03.18,14:20
neviem musím sa pozrieť na pracovnu zmluvu. dam vedieť zajtra Ďakujem.
veronikasad
01.03.18,14:25
Pokiaľ máš v PZ ten dodatok, nemusíš počas výpovednej doby pracoval, ale zamestnávateľ si uplatní náhradu príjmu za nedodržanie VD.

Keď dodatok nemáš, zamestnávateľ ti bude písať absenciu s krátenim dovolenky a v lepšom prípade ukončí s tebou pracovný pomer pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny. V horšom prípade, si uplatní náhradu škody cestou súdu ...
viktorok
02.03.18,13:05
Ano mam dodatok k PZ kde to je uvedene,Ale stale hľadáme riešenie aby sme si nerobili napriek,,ďakujem pekne za info,pekný deň.