minervacar
01.03.18,15:43
Zakaznik nema bankovy ucet a jediny sposob ako vratit peniaze je postova poukazka, avsak tato sluzba nie je zdarma. Musi eshop zakaznikovy vratit plnu sumu a povinne znasat dodatocny naklad, alebo si moze odratat naklad za postovu poukazku v dobropise?
mari2x
01.03.18,14:53
nebuď žgrloš
pošleš zlý tovar a ešte vyjednávaš
minervacar
01.03.18,15:11
Taketo hluposti si vyprosim, hladam tu odpoved a nie osocovanie na zaklade bludnych domnienok. A nikto nic zle neposlal - zakaznik obdzal objednany tovar, no rozhodol sa to vratit - na co ma pravo. Odpoved mate, alebo len trolujete?
mari2x
01.03.18,15:15
Takže vrátil podľa zákona ?
Tak mu podľa zákona vráť peniaze.
Veď tak to máš aj v reklame !
JankaO
01.03.18,15:27
§ 9 z. 102/2014

Povinnosti predávajúceho pri odstúpení od zmluvy


(1) Predávajúci je povinný bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa doručenia oznámenia o odstúpení od zmluvy vrátiť spotrebiteľovi všetky platby, ktoré od neho prijal na základe zmluvy alebo v súvislosti s ňou, vrátane nákladov na dopravu, dodanie a poštovné a iných nákladov a poplatkov; tým nie je dotknuté ustanovenie § 8 ods. 5.


(2) Predávajúci je povinný vrátiť spotrebiteľovi platby podľa odseku 1 rovnakým spôsobom, aký použil spotrebiteľ pri svojej platbe. Tým nie je dotknuté právo spotrebiteľa dohodnúť sa s predávajúcim na inom spôsobe platby, ak v súvislosti s tým spotrebiteľovi nebudú účtované žiadne ďalšie poplatky.
minervacar
01.03.18,17:55
Ved by som rad, ale nema ucet. A nikto este nic nevratil. Este sa len rozhodol vratit, mimochodom akceptujeme to nad ramec zakona do 30 dni.
minervacar
01.03.18,17:59
Jedna sa o dobierku, co v tomto pripade ten zakon hovori? Vratit peniaze dobierkou alebo ako?
Dáša_
01.03.18,18:18
neviem, aké máš obraty, koľko balíkov posielaš. Ale babrať sa s tým to ti len uškodí. Vráť mu to tak, aby dostal plnú sumu do ruky. Žiadne zrážky za poštové poplatky.

Ja mám internetový obchod 12 rokov. Za ten čas som iba raz vracala peniaze, poslala som ich okamžite, zrýchleným prevodom. Najrýchlejším, akým sa dalo. Kupujúceho to natoľko šokovalo, že druhý deň mal peniaze na pošte, že sa stal verným zákazníkom a dodnes sa vracia.

Energia, ktorú si tomu venoval ti nestojí za tie peniaze, čo zaplatíš za to poštovné...
minervacar
02.03.18,05:55
Cca raz za rok niekto vrati tovar, ale prvy krat som sa stretol s tym, ze zakaznik vobec nema ucet. Je to zbytocna otrava v porovnani s pohodlnym online prevodom. Ale mas pravdu, ze je asi lepsie vratit celu sumu a neparat sa s tym, aj ked ma to zaujimalo z pohladu legislativy. Dakujem za hodnotnu odpoved.
JankaO
02.03.18,06:28
Platba za dobierku musela niekam prísť, pravdepodobne na účet, tak zákon hovorí, že sumu je potrebné vrátiť z účtu.