matusisko
02.03.18,10:48
Potrebujem poradiť, pri pausalnych vydavkoch, kvôli uveru potrebujem zvysit zaklad dane....môzem uplatnit z prijmov len 60%, no neuplatnim ziadne zaplatene odvody do ZP a SP , potom nebudem vypisovat prilohu č. 3, aj napriek tomu ze realne som to zaplatil.....vyjde mi zaplatit dan, ktoru danovemu uradu zaplatim, vypisu mi potvrdenie k uveru a potom podam opravne danove do 31.3.18, kde si tie odvody uplatnim, dan mi vyjde nulova a danovy urad mi vrati preplatok na dani. Moze to byt takto, alebo by bol nejaky problem??????
ivka70
02.03.18,09:56
1. banka nie je "tupa", aby nevedela, ze minimalne zdravotne odvody su povinne a ze v tom DP musia byt.
2. banka to moze povazovat na sposob oklamat ju a ziskat uver podvodom, okrem ineho jej budes davat suhlas na to ,ze si to moze overit .... a ked si to overi az v aprili, mas "priekak"
3. okrem toho, ze ide o podvod, z hladiska danoveho to urobit mozes
Mila123
02.03.18,10:10
že by podvod?
matusisko
02.03.18,10:20
ok, tak to tak nebudem riesit, no a ked by som podal danove v kt. si uplatnim pausalne vydavky, neuplatnim odvody, zaplatim dan a hotovo....ziadne opravne uz nebudm robit, banku predsa nezaujima, ze si ja neuplatnim odvody, ci som povinny si ich zo zakona uplatnit????
matusisko
02.03.18,11:01
praveze potrebujem poradit, aby to bolo vsetko ok, legalne, ci je to vobec mozne, alebo sa na to vykaslat...
Mila123
02.03.18,11:13
máš podľa DP nízky príjem, banke nepostačuje a chceš úver.......toto nie je legálne.....
veronikasad
02.03.18,13:40
Urob si daňovú evidenciu, možno skutočne výdavky budú nižšie ako 60% z príjmov. Len nezabudni, že po podaní DP už nemôžeš meniť spôsob zdanenia ako ti to aktuálne vyhovuje.
matusisko
02.03.18,16:53
dakujem za radu, takto by to šlo
mikro2110
21.03.18,14:32
Zdravím, pani Veronika, mám na Vás otázku. Píšte tu, že po podaní DP sa už nemôže meniť spôsob zdanenia, ako to komu aktuálne vyhovuje. Ak robím v daňovej evidencii a chcem prejsť na paušál, lebo je v tomto roku výhodnejší, ako tak urobím a môžem nasledujúci rok opäť prejsť na daňovú evidenciu? Dá sa to tak urobiť a ako je to správne účtovne, myslím spôsob. Ďakujem pekne.
veronikasad
21.03.18,14:55
Nasledujúci rok ano, len za daný kalendárny rok sa nedá meniť spôsob zdanenia po podaní daňového priznania.
mikro2110
21.03.18,15:28
dakujem pekne, tak som to aj pochopila