you you
03.03.18,01:03
Ahojte ludia.
Som pravoplatne rozvedeny 2 roky a caka ma vyporiadanie majetku BSM sudnou cestou,podany z mojej strany,pre velke nezhody s exmanzelkou(hystrionska porucha osobnosti).
Ako este slobodny, som vlastnil,a bol vlastnikom 1izboveho bytu,ktory som este pred uzatvorenim manzelstva a jeho uzivanim v manzelstve, zrekonstruoval a zariadil.Potom som sa ozenil a byval v nom s manzelkou 4 roky.Kvoli malemu bytu sme kupili 3izbovy byt,kde som bol nuteny predat ten nas 1izbovy byt, plus doplatit k cene toho 3izboveho.
Teraz po rozvode a pri jeho vyporiadani si chcem uplatnit na peniaze vlozene predajom 1izboveho bytu,ktory sme museli predat na kupu vecsieho bytu,plus polovica zvysku hodnoty toho 3izboveho bytu.
Exmanzelka,ktora ma v osobnej starostlivosti nase 2 malolete deti,(v nom byva),nema na vyplatenie .
Neviem co mam robit,ako dalej postupovat s pravnikom.
prosim o radu
Mária27
03.03.18,09:13
Byt by mal pripadnúť tebe s povinnosťou vyplatiť ju. Byt by si mohol predať a vyplatiť ju. Manželke treba nájsť náhradný byt (stačí aj nájomný), aby mohla tento byt vypratať.
Jakubec
03.03.18,15:11
Ak nehnutelnost pripadne exmanzelke, moze Vas vyplatit s pomocou hypotekarneho uveru. Pozor na moznost osobneho bankrotu, mohla by Vam zostat v rukach namiesto bytu nedobytna pohladavka ( od zjednodusenia osobnych bankrotov je platenie nezabezpecenych dlhov viac-menej dobrovolna zalezitost)..
Pokial pripadne Vam, vyplatite Vy ju.