rikki5
04.03.18,11:14
Dobrý deň,

stretli ste sa niekedy s takouto výplatnou páskou? Jedná sa o to, že jednej pani robím daňové priznanie a mala zvláštne vypísané potvrdenie tak som ju poprosila o výplatné pásky aby som jej to prerátala. Keď som uvidela niečo takéto tak sa my celý prístup toho živnostníka nepáčil aj to, že jej povedal, že nemusí podávať daňové priznanie. Pritom pani mala ešte iného zamestnávateľa a potom bola aj na úrade práce. Ale jej vyšiel dosť veľký daňový preplatok.

Postup toho zamestnávateľa sa mi nepáči.

Čo si o tom myslíte?
veronikasad
04.03.18,11:10
Priznám sa, ručne spracované mzdy som už dávno nevidela. U mňa zle čitatelné. Skús priložiť len za jeden mesiac rozdelenú na dve časti + potvrdenie o zdanitelných príjmoch
Mila123
04.03.18,11:13
sedí ročné potvrdenie a súčet na VP?
marekpm
04.03.18,12:14
Inak za takéto výplatné pásky by trebalo toho živnostníka nahlásiť na Inšpektorát práce, a ešte nech si zamestnankyňa overí, či vôbec za ňu boli platené odvody
Kabaka123
04.03.18,14:16
Toto by si som od zamestnávateľa neprebrala...
Katy a R
04.03.18,14:18
voľakedy boli takéto pásky bežné;) je pravda, že už som dávno nevidela. a možno tam je všetko, čo má byť. ;)
sito
04.03.18,14:38
Klasika, "je to biele, je to dlhé, a na konci je h*v*o." Čo to je? :D:D:D
kopretinka
04.03.18,15:19
....si myslím,že porušuje zákon
toto sa ani zďaleka nepodobá na výplatnú pásku
http://www.epi.sk/odborny-clanok/Nalezitosti-vyplatnej-pasky-1.htm
Xanti
04.03.18,15:24
Zamestnávateľ predsa nemusí vedieť, či má jeho zamestnanec kt. u neho robí 4 mesiace aj iného zamestnávateľa. Ved ak by nemal a z tých príjmov sa mi zdá že dane neboli strhnuté, tak mal pravdu a zamestnánec by podávať DP nemusel.

Ja viem, že toto je dosť zavádzajúce pre niekoho neznalého, ale ručne rátané mzdy a táto info zase neznamenajú , že zamestnávateľ porušuje zákon.
veronikasad
04.03.18,15:24
To je ručná výplatná listina zo SEVT-u, pred cca 15 rokmi som na nej robila výplaty, dnes už ich ručne robí málokto. Len z toho dôvodu zákon neporušuje, čo je na nej slabo vidieť ..
kopretinka
04.03.18,15:46
ja tam vidím len čísla......nikde text,že čo to je za ćíslo
veronikasad
04.03.18,15:51
Text je z druhej strany výplatnej pásky.
kopretinka
04.03.18,16:17
takže vlastne je tá páska v pohode
veronikasad
04.03.18,16:18
Páska ano, ale či je v poriadku výpočet, netuším ...
rikki5
04.03.18,17:33
Jasné doba je vpred a takéto pásky sú už na hanbu ... na jednej mala zle napísané priezvisko a nikde rodné číslo ani adresu trvalého bydliska. Prepočítala som to a bolo to v pohode.
rikki5
04.03.18,17:35
áno to sedel
rikki5
04.03.18,17:42
No áno ale tak aj ja napríklad pracujem pod agentúrou a pýtala sa ma či som niekde ešte pracovala a nie že kedže som u nich robila november a december, že mi nespravia lebo nepotrebujem, že som nepresiahla hranicu 1 901,67 eura.
veronikasad
04.03.18,17:44
výpočet bol správny, či ty si na tej páske niečo opravovala ?
Katy a R
04.03.18,20:53
Nenapísala si, že čo je "zvláštne" na potvrdení o príjme? - to je prílohou DP (nie pásky).
A k páskam - len ako laik - som pozrela jednu - odvody sú vypočítané správne (zrejme má preukaz ŤZP?) . by som povedala, že tam veru nič nechýba. a preddavkovú daň neplatila žiadnu - takže ??
Daňovník je sám zodpovedný za svoje dane! - môže požiadať zamestnávateľa o RZD - ak tak urobí včas a doloží doklady aj od ostatných - tak mu to RZD spraví. Ak nie - rieši si to sám DP. - a pri nízkom príjme povinnosť podať DP nemá - a keďže u tohto zamestnávateľa ani preddavky na daň neboli, tak sa ani neoplatí. zamestnávateľ jej v podstate dal správne info. Nemohol predsa vedieť o príjmoch a zrazených preddavkoch u iných zamestnávateľov! ;) (a ak ho ani nepožiadala o RZD)
Xanti
05.03.18,05:48
No niekto sa neopýta a hodnotí na základe čiastkových info ale to neznamená, že sú zlé pásky resp. že je zlé potvrdenie. A za potvdenie nesie zodpovednosť zamestnávateľ, a tiež nemôže napísať hlúposti, a každý mesiac chodili výkazy na DU takže DU si to vie tiež odkontrolovať.
pavol54
05.03.18,06:38
prečo hanba, ak má dvoch troch zamestnancov predsa nebude kupovať účtovnícky program na mzdy, alebo si platiť účtovníčku a na vydávanie tlačív je ŠEVT. Ak tam neboli osobné údaje podľa tvojich predstáv možno postupoval v súlade zo zákonom o osobných údajoch