Kabaka123
04.03.18,14:24
Dlhoroční užívatelia Avastu, nezaznamenali ste problém s Avastom? Po aktualizácii? Spomalenie výkonu PC? Zaťaženie RAM?

DOPLNENIE

My sme sa 2 dni, štvrtok a piatok trápili.... Vypli sme všetky programy s púšťané pri štarte. Nainštalovali sme avast cleanup premium (kúpili sme na rok). Avast test ani Malwarbyte nič nenašiel. Kúpili sme aj spyhunter, našiel bordel, ale až keď po tvrdom resete v núdzovom režime, keď sme vypli štíty Avastu, tak po spustení do normálneho modu fungoval pc normálne.
V núdzovom režime fungoval pc normálne, ale ako náhle sme spustili Avast, koniec. Nakoniec sme odinštalovali Avast, nainštalovali sme Comodo, a zatiaľ bez problémov. Avast cleanup premiium som nanovo naištalovala, už máme len tento produkt od Avastu.

DOPLNENIE
Po tom ako nám 2x klakol nanovo nainštalovaný windows, vymenili sme disk.
Chobot
04.03.18,14:06
Neplatená (free) verzia to robí určite. Kým mi naštartuje PC, tak to trvá aj 5-7 minút. NEviem, či kontroluje nejaké disky či čo, ale neskutočne dlho to trvá. Už som uvažoval, že si dám iný antivírus, trebárs aj platený.
misoft
04.03.18,14:40
Spúšťanie Avastu sa v OS dá nastaviť po spustení samotného OS cez msconfig. Inak aj v Avaste sa dá nastaviť, aby sa spúšťal až PO nabehnutí OS: Avast - Nastavenia - Riešenie problémov - Spúšťať služby Avast až po štarte ostatných systémových služieb (aktivovať).
"Neplatená (free) verzia to robí určite. Kým mi naštartuje PC, tak to trvá aj 5-7 minút." - to si asi prehnal. Zdržanie (Avast kontroluje PRED spustením systémových súborov tieto súbory) je cca dlhšie o 30 sekúnd.
Avast disky kontroluje jedine vtedy, ak dávaš plnú kontrolu, inak kontroluje len súbory, ktoré smerujú do RAM z HDD (systémové súbory).
vulxy
04.03.18,15:04
ja som zistil ze ked si aktualizuje databazu virov co je aj parkrat dene tak mi pocitac dost spomali na 1-2minuty, ale pri mojich 2gb ram je to normalne...ale da sa zvyknut,vtedy si idem uvarit kavu alebo tak....avast free mam uz viac ako desatrocie a som spokojny a ta cena je viac nez vyhodna:)
misoft
04.03.18,15:08
Aktualizácia je v prípade Avastu tzv. prúdová. Znamená to, že databázu sťahuje/aktualizuje vždy, keď spoločnosť vypustí novú vzorku na porovnávanie. A áno - vtedy spomalí, pretože download je maximálnou možnou rýchlosťou, potom zbrzdí PC (okrem toho sťahovania) samotná inštalácia aktuálnej databázy. Čas záleží na rýchlosti CPU a veľkosti RAM (od max. 1,5min do pár desiatok sekúnd - čím rýchlejšie a väčšie, tým rýchlejšie sa to "urobí").
Mne pri nábehu (inak NB len hibernujem) najviac brzdí prvá ochrana - MBAM Premium - (plná verzia MBAM) - potom už nič tak razantne nespomaľuje.