branislavp
05.03.18,18:04
Chcem zasiať semienka papriky, ale ešte sú iba v predajni. Je to možné vzhľadom k tomu, že už je začiatok marca? Papriku pestujem vo fóliovníku a vonku v záhradke. Ak má niekto odskúšané dobré odrody, rady uvítam. Ďakujem.
kopretinka
05.03.18,17:30
kukám teraz na moje sáčiky so semienkami,výsev je tam napísaný v III.mesiaci.Čiže aj 31.3. keď budem vysievať,furt som v termíne. :D Overené nemám,to bude len taký pokus,chcem to na okno,doteraz som si kupovala už hotové priesady
kopretinka
05.03.18,17:51
veď toto,mám tmu,preto som kupovala už hotové
Letko
05.03.18,17:59
Mimo témy - zasadiť určite nie, možno zasiať.
Valcake
05.03.18,21:13
Siala som v sobotu. Zvykla som aj skôr a vždy som mala pekné. Budú na parapete.
ZahradnikAmater
05.03.18,21:21
V zásade by sa mali papriky siať v polovičke januára, aby v polovičke mája mohli ísť do záhrady. Ak vyseješ pozdejšie, majú lepšie podmienky na rast (aj keď sú trochu menšie) a do zeme pôjdu možno v druhej polovici mája, takže ani nie je neskoro, ale už najvyšší čas určite. Ak pôjdu priesady do teplej zeme a budú mať dosť vody a tepla, všetko v lete doženú.
kopretinka
05.03.18,21:56
cesnak sa sadí,lebo to nie je semeno.SEMENÁ sa sejú,aj keď je to 1ks.čo nie je semeno,to sa SADÍ
pavol54
06.03.18,04:13
toto je vážna téma nie srandičky v januári? paprika nie zeler
pavol54
06.03.18,04:29
Výsev sa prispôsobuje budúcemu prostrediu v ktorom bude paprika rásť, a plánovanej dobe zberu.
Budúce stanovisko
- vykurovaný fóliovník
-nevykurovaný fóliovník
-voľná pôda
Ideálne je vysiať štyri až šesť týždňov pred umiestnením na trvalé stanovisko. Paprika je teplomilná rastlina teda neznáša ani najmenší mráz. Ideálne je ak má paprika 4 a viac pravých listov, kvetové púčiky sú krajná hranica. Ak má paprika už malé plôdiky pred vysádzaním na trvalé stanovisko, tú radšej hoďte do kompostéra, málokedy dá poriadnu úrodu, len sa bude trápiť. Orientačné doby výsadby na južnom Slovensku okolo 15. mája kedy už určite nebudú mrazy. Zásadne vysádzam trhanú lepšie sa aklimatizuje na novom stanovisku ako vypestovaná v zakoreňovačoch
dad111
06.03.18,19:42
Kľudne ju ešte vysej. Namoč semená do vody s trochou Lignohumátu (tekuté hnojivo) aspoň na hodinu, prekry igelitom a ona všetko dobehne. Mne sa páči Piruet, Slovakia, ale aj PCR.
ZahradnikAmater
06.03.18,21:17
Ty si kľudne sranduj, ja mám skúsenosti.
letula
07.03.18,12:25
Dobrý deň,chcem sa opýtať,kde kúpim papriku Piruet,je bezna v záhradkárskych obchodoch? Diky!
dad111
07.03.18,20:27
Ponúka ju napríklad SEDOS https://www.sedos.sk/katalog/action/productdetail/oc/13/product/paprika-rocna-pirouet-f1-10s.xhtml
V zahradkarskych obchodoch bežná nie je. Ale skús. Predáva sa po zrnkách.