emanuelle86
06.03.18,08:17
Ako mam riesit problem ked v praci sa nam kuri iba cez klimu a tu si zapiname az ked dojdeme do prace, 3 hodiny mame chlad nas stolicke a na stole. Mam sedave zamestnanie. Nohy ma studene a to sa ani nemozem prezuvat cely den. Sefka nam povedala ze mame radiator ale ten vobec nehreje iba temperuje. Ked sme si pustili ohrievac tak nam povedala ze si in nemame kurit ale klimou. Klima nam pocas toho ako bolo vonku -8 stupnov zamrzla vypisovala heat defrost a sedeli sme 2 hodiny v bunde. Alebo zase si zvolime teplotu 26 stupnov a fuka nam studeny vzduch. Uz som bola 2x chora. Keby som aj chcela poukazat na to ze som bola 2x chora koli tomu tak nemam ani dokaz. Neviem ako sa branit.
ivka70
06.03.18,07:20
na klime sa neda nastavit casovac a zakurit 2 hodiny pred prichodom alebo temperovat celu noc?
emanuelle86
06.03.18,07:26
klima je prepojena s dalsimi 3 miestnostami a aby hriala musime rano zapnut vsetky 4 takze pokial by nam nastavili iba jednu tak to problem neriesi a pre nich to bude plytvanie aby sa rano kurilo ked tam rano dojdeme iba do 2 kancelarii.
ivka70
06.03.18,07:32
A ked uz pridete, to uz nie je plytvanie?
Klima tak ci tak funguje tak ,ze naakumuluje teplo/zimu v miestnosti a potom uz len reguluje/doplna nastavenu teplotu. ak nechate miestnosti uplne vychladnut a potom sa ich snazite vykurit klimou, tak spotreba je daleko vyssia ak okeby isla stale a udrziavala teplotu ....
Ono je totiz uplne jedno cim kuris, miestnosti treba vykurovat aj v noci, inak ich skutocne nevykuri nic.
emanuelle86
06.03.18,07:42
Je to plytvanie ale vysvetlite to prosim nasej sefke, ktora dojde o jedenastej do prace a potom odbehuje prec po budove alebo ma dni kedy vobec ani nepride. Navyse ona jedina tam ma radiator. Na chodbe pred vytahmi mame 30 stupnov a my sme na kraji budovy a mame tu chlad navyse mame okno na celu jednu stenu.
arizona
06.03.18,07:57
Mozes sa obratit aj na inspektorat prace/aj anonymne/...ale ak je sefka lakoma kurit,tak si moc nepomozes. Pracovisko vykuri v obdobi ohlasenej kontroly a potom znovu moze kurenie obmedzit. Tiez som zazila pracovisko,kde sme v kancli v zime sedeli naobliekani,ako na lyzovacku...Investuj nejakych 20 euri na maly,prenosny ohrievac a ten si daj tajne pod stol v case,ked tam sefka nie je .-)
emanuelle86
06.03.18,08:07
zial v praci nemame volne zasuvky, mame iba pod podlahou kde sa mi vojde akurat pocitac a obrazovka, inak aj nabijanie telefonu musim riesit iba pri kopirke :(
ivka70
06.03.18,08:08
rozdvojka ci predlzovacka sa tam neda dat?
inak mam pocit tejto diskusie, ze len hladas dovody, ako to nejde ...
emanuelle86
06.03.18,08:10
neda, mame podlahu robene nieco ako javisko a zapojene je to v takom odklapaci a nedokazem tam ani nabijacku na telefon zapojit lebo je dlha, proste sa do toho priestoru nevmesti :( je to katastrofa
Dav
06.03.18,09:32
Najúčinejšie a naosvedčenejšie riešenie je naobliekať sa ako cibuľa a s pribúdajúcou teplotou vrstvy zo seba dávať dole. A sedieť na deke a v deke. Možno by stálo za to, odmerať teplotu v miestnosti pri zemi a pýtať si ohrievač a ten zapínať časovačom hodinu pred začatím pracovného času.
P.S. Zažité na vlastnej koži, ráno v kancelárii 4°, o pár hodín už znesiteľne. A to klímou len dokurujeme k ohrievačom. A pri kúrení klímou je každému teplo, lebo teplo sa drží hore a každému vstupujúcemu je okamžite horúce, lebo ho ovanie príjemná klíma. Že pri sedení a od podlahy je zima, to pochopí málokto.
vicktor
06.03.18,10:43
ak sa pod dvierka v podlahe da zapojit pocitacovy kabel, tak urcite aj predlzovacka
ivka70
06.03.18,10:45
alebo aj uzka USB nabijacka na akykolvek mobil :)
vicktor
06.03.18,12:06
aha, kasli na riadnu 220V zasuvku, toto zapojis do PC:
https://www.xdarceky.sk/usb-ohrievac-noh-p-951.html
sosak
06.03.18,17:06
emanuelle86

Sefka nam povedala ze mame radiator ale ten vobec nehreje iba temperuje.
Na chodbe pred vytahmi mame 30 stupnov
----------------------------------------------------------------------------
Tak potom problém bude v radiátore. Buď je zavzdušnený - treba ho odvzdušniť, alebo je znížený prietok cez radiátor - naplno otvoriť ventil na prívode do radiátora, alebo na spiatočke z radiátora. Keď to nevedia - nechcú urobiť, tak nech ťa navštívi manžel v práci a nech to urobí za nich. Je to práca na max. 10 minút.