Mimiska
06.03.18,09:49
Pekny den,

mam tu taky pripad, kedy FO platila v roku 2017 do ZP aj niekolko uhrad za rok 2016 a jednu dokonca aj za rok 2015.
*** Tieto uhrady sa zaratavaju do preukazatelne zaplateneho poistneho z prijmov podla par.6 v tohtorocnom DP?

Taktiez z dovodu omeskania platieb tu vznikli nejake pokuty vo vyske 10€
*** Tieto platby sa do zaplateneho poistneho predpokladam nezaratavaju?... hoci v ZP dostal klient doklad uplne totozny s dokladmi o zaplateni preddavku na poistenie.

Ked si porovnam doklad "Vypis stavu uctu za rok 2017" vygenerovany elektronickou pobockou a fyzicke doklady od klienta (zial nema vsetky), tak mi tie sumy vobec nesedia.. Napr. podla vypisu z EP za 9/2017, splatne 8.10.2017 mal uhradit 12,99€ avsak doklad priamo z pobocky ma na sumu 61,81..Nerozumiem na zaklade coho vznika takyto rozdiel a cim sa mam v tomto pripade riadit (kedze klient nema VSETKY doklady o uhrade do ZP).

Vopred dakujem za kazde racionalne vyjadrenie.
Mimiska
06.03.18,11:37
Na jednej strane ti dakujem ze si si dala namahu napisat taku odpoved, na strane druhej normalne nechapem ze si si dala namahu napisat taku odpoved ;)
AK uz sa na nieco clovek spyta, tak si minimalne nie je odpovedou na 100% isty..takze nejake ubezpecovanie v tomto pripade mojej osoby ci nieco viem alebo nie je uplne "mimo mísu"...
Niekedy naozaj nechapem ake otazky by ste tu cakali, asi nieco z oblasti jadrovej fyziky ci otazky ohladom priebehu lumbalnej punkcie - aby ste odpovedali priamo a nezosmiesnovali polozenu otazku, resp. sarkasticky nepodavali "kvalifikovanu odpoved".
V kazdom pripade dakujem, idem si teda spravit kavicku a dumat ;)
Katy a R
06.03.18,11:54
máš pravdu - asik sa nudím , tak som si dovolila odpovedať ti;) - za čo sa teda ospravedlňujem ☺
- To len preto, že som mala možnosť vidieť podobné saldokontá - ak poistenci neplatili pravidelne - potom doplatky - a na druhej strane zase to priraďovanie platieb zo strany ZP , alebo aj ak platili správne - ale podľa ZP to malo byť inak. tak ti držím palce.
Z tých údajov (čo si písala) o jednej platbe si čakala - že na to niekto príde, že o čo presne ide? Museli by sme to celé vidieť!
A ešte dodám - že máš možnosť požiadať moderátora o zmazanie témy - myslím, že ti vyhovie:)