inge57
07.08.06,10:23
Ahojte! Prosím Vás nemáte niekto vypracovanú tvorbu rezervy na opravu HIM. Potrebujem ju doložiť za rok 2001 pre DÚ alebo aspoň čo by mala správne obsahovať. Ďakujem
inge57
07.08.06,09:07
Aspoň mi poraďte čo by som im k tej rezerve mala predložiť a čo by to malo obsahovať. Diki
andrej_rv
07.08.06,09:52
Ahojte! Prosím Vás nemáte niekto vypracovanú tvorbu rezervy na opravu HIM. Potrebujem ju doložiť za rok 2001 pre DÚ alebo aspoň čo by mala správne obsahovať. Ďakujem
Ja som nejakú smernicu z r. 1997 našiel, len neviem, či v roku 2001 ešte ten zákon o rezervách platil. A je to ešte v T602, takže text nie je najkvalitnejší. Ale možno niečo z toho použiješ.
inge57
07.08.06,10:24
Ďakujem veľmi pekne. A nevieš mi náhodou poradiť či tá kalkulácia nemôže byť tvorená odhadom/napr. 80% z OC/?
andrej_rv
07.08.06,10:32
Ďakujem veľmi pekne. A nevieš mi náhodou poradiť či tá kalkulácia nemôže byť tvorená odhadom/napr. 80% z OC/?Odhadom asi veľmi nie. Ak ide o rezervu na nehnuteľnosť, prílohou by mal byť rozpočet - súpis predpokladaných prác a ich cena podľa všeobecne platných cien (napr. podľa cenníka stavebných prác firmy KROS - tej, čo programovala aj Olymp a Omegu) alebo konkrétna cenová ponuka.
Ak ide o nejaké stroje, tak my sme dokladali predpokladanú cenu generálnej opravy vyžiadanú od potencionálneho dodávateľa GO.
Ale len obyčajný odhad z ceny aspoň bez rámcového rozpočtu podľa mňa stačiť asi nebude....