MenoPriezvisko
07.03.18,16:36
Dobrý deň, potrebovala by som vyriešiť jeden problém, ktorý sa mi nejakým nedopatrením stal.

Hľadám už nejakú dobu, ako je to so zabudnutím vystavenia objednávky. Ešte v minulom roku som objednávala nejaký tovar s tým, že sa platil na dobierku kuriérovi. V krabici s tovarom bola aj faktúra, avšak výdavok bol daný len z pokladne a zaevidovaný ako VPD. Dnes sme niečo riešili na ekonomickom úseku a zistila som túto nešťastnú správu, že k danému tovaru neexistuje ani objednávka. Viete mi poradiť, ako ďalej postupovať, aby sa to dalo do poriadku?

Ďakujem za každú radu prípadne pomoc, pretože som z tejto situácie zúfalá a neviem si rady.
misoft
07.03.18,17:39
Obchod nie je povinný zverejňovať objednávky a faktúry. Toto sa týka orgánov štátnej správy, samosprávy...
https://www.zverejni.info/Zakon
Pokiaľ sa to stratilo - skúste cez ten obchod, zaiste to budú mať, nakoľko oni sú povinní to archivovať. Možno za poplatok odošlú kópiu.
jslancik
07.03.18,18:49
koho zastupuješ? prečo si myslíš, že by si mala zverejňovať niečo? jediné, čo ti môže chýbať, je doklad o úhrade od kuriéra.