Emik27
08.03.18,08:08
Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec bol na služobnej ceste v ČR na konferencii.. Domov prišiel cca o 01:00 hodine ráno.. A do práce v ten deň až na 10:00 hod. s vysvetlením, že prišiel v noci a dospával.. Podľa § 92 ods. 3 mal však prísť do práce o 9:00 hod., však? Aby mal zabezpečený nepretržitý odpočinok 8 hodín.. On však tvrdí, že sa musel nejako do práce aj dopraviť (cesta do práce mu trvá cca hodinu)... Cesta do práce sa však podľa mňa nezapočítava do odpočinku...
Ďakujem!!!
ivka70
08.03.18,07:43
Ano, pocitas to spravne.
8 hodin ma na odpocino od prichodu domov z pracovnej cesty do nastupu na zmenu.

Ja by som mu posunula prichod na 2:00, nic tym neziska ani nestrati a budete mat vsetko OK, ked prichod o 10:00 prekaza.
ZahradnikAmater
08.03.18,20:19
Však kľudne nech vedenie trvá na tom, že má neodpracovanú jednu hodinu. Na budúce na nijakú služobku nepôjde, alebo z nej odíde tak, aby cestu ukončil v pracovnom čase, bez ohľadu na to, čo "tam" zmešká alebo nestihne. Stačilo raz spraviť v bývalej robote a hneď každý pochopil, že keď v jednom kuse celý deň makám a od polnoci do polnoci k tomu ešte šoferujem, tak si niekdy oddýchnuť musím.
Emik27
09.03.18,06:31
Veľmi pekne ďakujem za radu :) Ešte by som ale poprosila.. Prac. zmena je od 06:30 - 15:00 hod. Mal prísť do práce o 9:00 hod., takže 2,5 hodiny mu ospravedlníme.. Podľa ZP by som ich mala preplatiť ako náhradu mzdy vo výške priemerného zárobku.. Nemôže sa to spraviť tak, že mu dáme jednoducho celú mesačnú mzdu (bez krátenia)?
vicktor
09.03.18,06:44
No fasa, tak normalne konci o 15:30, ale domov sa vratil az o 1 v noci, t.j. zasluzil by si 9 a pol hodiny nahradneho volna a tu sa polemizuje o jednej hodinke...
ivka70
09.03.18,06:48
Mozes mu ich nahrat ako odpracovane .... musis mu zapocitat totiz aj tie hodiny niekam ... a dat mu celu mesacnu mzdu
Emik27
09.03.18,07:19
To vôbec nie je pravda.. Chcem to mať len v poriadku a tak, aby boli spokojné obe strany... A čas strávený cestovaním mimo rozvrhu pracovnej zmeny sa do pracovného času nepočíta.. - ja som to nevymyslela.. Nič nie je také čierne ako to v mnohých prípadoch vyzerá :) Pekný deň :)
Emik27
09.03.18,07:20
Ďakujem!!! :)
vicktor
09.03.18,07:30
Ja netvrdim ze to tak mas riesit, napisal som svoj nazor - zasluzil by si.
Komu by sa chcelo pravidelne cestovat vo svojom inak volnom case bez kompenzacie?
U nas vo firme to pred rokmi tak fungovalo - ked sa letelo do zahranicia a ineho casoveho pasma, tak odlet uz v sobotu, nedela na oddych a v pondelok rano do roboty. Do Kyjeva stacilo v nedelu. A firma poskytla nahradne volno.
mona091
09.03.18,09:52
Suhlas, už dávno som to riešila, sluzobka Košice - Bratislava a v nocí naspäť, na jeden deň, predchádzajúci deň pracovný čas do 17:30, ráno cesta o 4:30 aby sa stihla porada, v noci dojazd domov o 23:50, a ráno nástup do práce na 8:45, bez žiadnej kompenzácie, a potom sa čudujeme, že narastá chorobnosť, keďže zamestnanec musí poskytnúť príkaz nadriadeného, a bonbónik, spolujazdci musia sadnúť do kolegovho auta, ktoré riadi vyčerpaný zamestnanec, ktorý má vodičák, ale s profi vodičom nemá nič viac spoločne, a okrem zákonnej poistky nič iné,