pipko
07.08.06,11:38
Zámerne sem zaraďujem túto tému, lebo vidím, že sa tu pohybuje veľa múdrych ľudí.Som zvedavý na Vaše názory na môj stav. Opíšem ho! V blízkej budúcnosti chcem ísť pracovať do zahraničia /Rakúsko/, nakoľko ma tlačí finančná situácia. Chcel by som si tam nájsť prácu v intervaloch týždeň robím a týždeň som doma /pokiaľ by bolo možné tak opatrovateľstvo alebo niečo iné/. Poraďte prosím agentúry, poraďte čoho sa mám vyvarovať, čomu dať prednosť? Zatiaľ to len zvažujem v hlave. Zároveň túžim perfektne hovoriť po nemecky /dúfam, že sa mi to podarí pri tejto činnosti, základy už nejaké mám/. Chcel by som vedieť, čo treba vybaviť, keď chcem takto pracovať, či to vybavujú agentúry, aký asi ponúkajú zárobok. Zaujíma ma vlastne všetko okolo toho - práca a jazyk. Veľmi pekne Vám ďakujem všetkým, ktorí odpoviete! Pipko
Danila
07.08.06,09:45
Páči sa mi Tvoj stav, lebo je naladený pracovne. V zahraničí stretávam veľa mladých ľudí na rôznych pracovných pozíciách, v závislosti od úrovne jazykovej a vzdelanostnej. Tie Tvoje možnosti intervalové mi však napovedajú, že by to malo byť bližšie /ČR, Rakúsko/, dĺžka intervalu - týždeň je však optimálna tak nanajvýš pre nejaké sezónne práce / umývanie riadu v kuchyni/ asi vzhľadom aj na znalosť jazyka kým sa zdokonalíš. No ale nestrácaj elán, aj milionársky ženích tak začínal, kým sa stal milionárom. Želám Ti veľa zdaru a šťastnú ruku pri výbere práce.
monnica
07.08.06,09:57
Zámerne sem zaraďujem túto tému, lebo vidím, že sa tu pohybuje veľa múdrych ľudí.Som zvedavý na Vaše názory na môj stav. Opíšem ho! V blízkej budúcnosti chcem ísť pracovať do zahraničia /Rakúsko/, nakoľko ma tlačí finančná situácia. Chcel by som si tam nájsť prácu v intervaloch týždeň robím a týždeň som doma /pokiaľ by bolo možné tak opatrovateľstvo alebo niečo iné/. Poraďte prosím agentúry, poraďte čoho sa mám vyvarovať, čomu dať prednosť? Zatiaľ to len zvažujem v hlave. Zároveň túžim perfektne hovoriť po nemecky /dúfam, že sa mi to podarí pri tejto činnosti, základy už nejaké mám/. Chcel by som vedieť, čo treba vybaviť, keď chcem takto pracovať, či to vybavujú agentúry, aký asi ponúkajú zárobok. Zaujíma ma vlastne všetko okolo toho - práca a jazyk. Veľmi pekne Vám ďakujem všetkým, ktorí odpoviete! Pipko

Ahoj, uvažuješ naozaj dobre. No to s tým týždeň doma a týždeň tam sa Ti podľa mňa neoplatí. Toľko zase nezarobíš. Ak si vyučený ako zdravotná sestsra alebo niečo podobné tak máš šancu trošku lepšiu ale ak nie tak nepočítaj so žiadnou slávou...to ti hovorím z vlastnej skúsenosti. Opatrovateľské služby a staranie sa o deti a domácnosť sú najmenej platené a strašne Ťa využijú a hlavne v Rakúsku a Nemecku. Určite uvažuj nad inou prácou. Povolenie Ti vybavuje agentúra no lepšie si je niečo nájsť sám a zamestnávateľ Ti vybaví povolenie ale to nie je také jednoduché, agentúra Ťa zdrie. Jediné čo je super na práci v Rakúsku alebo v Nemecku je to, že sa naučíš jazyk.....to je jedniné plus...dúfam, že som Ťa neodradila
Gabi03
07.08.06,10:24
Ja by som doplnila monnicu. Moja známa si spravila cez úrad práce kurz opatrovateľky a hneď sa na ňu lepšie pozerali v Rakúsku. Ona sa strieda po 2 týždňoch, čiže 2 týždne tam, 2 týždne doma. Je to lepšie kvôli vzdialenosti, pretože cestu si platí sama + 2 alebo 3 ďalšie baby v aute, nakoľko prácu si zohnala cez známu a nie cez agentúru. A čo sa týka prístupu domácich... Ja myslím, že je to individuálne. Ju si chvália, nakoľko pri opatrovaní staršej tety jej sem-tam zvýši čas a tak ide trhať burinu do záhrady a domáci to ocenia. Ja myslim, ak máš chuť, tak sa uchytíš.
Veľa šťastia.
pipko
07.08.06,10:48
Zámerne sem zaraďujem túto tému, lebo vidím, že sa tu pohybuje veľa múdrych ľudí.Som zvedavý na Vaše názory na môj stav. Opíšem ho! V blízkej budúcnosti chcem ísť pracovať do zahraničia /Rakúsko/, nakoľko ma tlačí finančná situácia. Chcel by som si tam nájsť prácu v intervaloch týždeň robím a týždeň som doma /pokiaľ by bolo možné tak opatrovateľstvo alebo niečo iné/. Poraďte prosím agentúry, poraďte čoho sa mám vyvarovať, čomu dať prednosť? Zatiaľ to len zvažujem v hlave. Zároveň túžim perfektne hovoriť po nemecky /dúfam, že sa mi to podarí pri tejto činnosti, základy už nejaké mám/. Chcel by som vedieť, čo treba vybaviť, keď chcem takto pracovať, či to vybavujú agentúry, aký asi ponúkajú zárobok. Zaujíma ma vlastne všetko okolo toho - práca a jazyk. Veľmi pekne Vám ďakujem všetkým, ktorí odpoviete! Pipko
Priblížim situáciu. Mám 10-ročné dieťa, tak preto striedanie týždňov. Rozmýšľal som nad možnosťou, ktorú uviedla Gabi03. Momentálne pracujem ako administratívny pracovník /mzdové a ostatné administratívne práce/ s hrubou mzdou 14500,-. Mesačne precestujem do práce a späť 1000,-Sk. Ide mi najviac aj o to naučiť sa perfektne po nemecky a popri tom samozrejme zarobiť. Doma sa samovzdelávam - Moderná učebnica nemčiny od Věry Hoppnerovej - pozdáva sa mi dobrá.
Len tak ďalej - pokračujte v názoroch a reakciách, veľmi pekne ďakujem!
Danila
07.08.06,10:55
Pri zdokonalení sa v nemčine veľmi dobre zaplatia aj účtovníkov. Tam by ten turnus možno postačoval.
Orim
07.08.06,18:53
Najdi si na internete niečo kde sa poskytujú tieto služby a sprav dohodu s agentúrov na čo najkratší čas. Až sa zabehneš tak si najdeš aj sám a za lepšie peniaze. Alebo zisti kto by potreboval striedača už som aj taký inzerát videl na NETE.
Mám kamoša v Anglicku robí niekde v sklade v Tescu, hovoril, že tí čo sú tam cez agentúru majú polovičné peniaze oproti ostatným a že ich vypláca agentúra. Je pravda, že zo začiatku zabezpečia ubytovanie ale ..... Už je tam 3/4 roka ale ešte nebol doma, plánuje až na vianoce
EkoMax
08.08.06,02:31
Veru, veru, keď nie sú adekvátne zaplatené prac. miesta doma, musíme do zahraničia. Plne Ti to schvaľujem. Verím, že keď skúsiš prácu za hranicami,len ťažko stráviš podmienky u nás na Slovensku./viem to od zmámych, ktorý vonku pracujú/.
Pri hľadaní by som ti odporučila obracať sa na firmy s povolením Mininisterstva práce, sociálnych vecí a rodiny na výkon Agengúr dočasného zamestnávania / zamestnajú Ťa na Slovensku ako kmeňového zamestnanca a pridelia do zahraničia/ , alebo cez zamestnávateľov sprostredkujúcich zamestnanie za úhradu. Zoznam takýchto oficiálnych firiem Ti poskytnú na každom úrade práce, alebo na internete na stránke www.upsvar.sk (http://www.upsvar.sk). Hlavne pozor na podvodníkov, ten kto berie pred zamestnaním poplatky - tam to nie je s kostolným poriadkom a treba si ho preklepnúť.
Prajem úspešné začiatky pri práci v zahraničí! :) :) :)