Michaela1995
08.03.18,20:27
Som Slovenka- študentka a zvažujem brigádovať cez leto v Čechách. Keďže môj príjem bude zdanený, kde a ako si môžem požiadať o vrátenie dane?
Katy a R
08.03.18,19:38
príjmy sa zdaňujú tam, kde sa dosiahli ... a ak vznikne nárok na nejaké "vrátenie" - teda ak by bol preplatok - tak samozrejme tiež tam :) - daňovým priznaním
A neviem - možno ani nebudeš mať ten príjem z brigády zdanený ??
Michaela1995
09.03.18,08:14
Popravde predpokladám, že bude zdanený, nakoľko to bude vyššia suma. Vedeli by ste mi ešte poradiť, či to daňové priznanie musím podať v mieste zamestnania alebo kdekoľvek v Čechách?
ivka70
09.03.18,08:17
O vratenie dane musis poziadat tam, kde si dan platila.
Cize podat danove priznanie v CR do marca nasledujuceho roka po brigade.
Ceske DP je este jednoduchsie ako slovenske, ma pre zavislu cinnost len 2 strany aj s osobnymi udajmi.
Ak si studentka a mas zdravotne poistenie v SR, nezabudni na to, ze pocas brigady budes musiet riesit zdravotne poistenie v CR (a o odhlasit sa zo ZP v SR).
ivka70
09.03.18,08:19
zvycajne tam, kde sa zdrzujes pocas brigady v CR, miestne prislusnemu financnimu uradu
vanessa2
09.03.18,08:21
podľa sídla zamestnávateľa ho podáte na ten daňový úrad,pod ktorý patrí zamestnávateľ, v českom daňovom aj vyznačujete ktorému daňovému úradu ho posielate maju to podľa krajov rozdelené, ale ak by ste poslala na iný danový úrad, oni si to rozpošlú a budú vás informovať sms spravou napríklad