Josephina
08.03.18,21:07
Ahojte. Manžel je živnostník ale prace su sezonne. Počas zimneho obdobia pracuje normalne na dohodu v jednej firme. Ako to mame dať do danoveho priznania?
veronikasad
08.03.18,20:16
prečítala si si aspoň poučenie na vyplnenie daňového priznania typu B ?
Josephina
08.03.18,20:17
ano aj to vyplnam do taxi aj som kadejake clanky na nete precitala dokonca som si kupila aj danoveho sprievodcu ale nevyznam sa v tom :(
veronikasad
08.03.18,20:21
v čom máš problém ?
veronikasad
08.03.18,20:21
aký spôsob zdanenia príjmov zo živnosti uplatňuješ ?
Josephina
08.03.18,20:24
uplatnujem pausal. vypisala som do DP typ B do riadku 34 prijem z faktur , napisala uhrn poistneho ....ale neviem kde mam napisat ten prijem z prace na zmluvu a aj zrazene poistenie a uplatnovany bonus ..neviem ci to ma ist do tohto typu danoveho alebo podat osobitne typ A fakt neviem
veronikasad
08.03.18,20:26
Naozaj si čítala to poučenie a vieš čo je príjem zo závislej činnosti ?
veronikasad
08.03.18,20:33
Prepáč, nemáš ani šajnu o tom čo ideš robiť. Ak nechceš platiť pokuty, zver spracovanie DP kvalifikovanému účtovníkovi. Šetríš na nesprávnom mieste.
Josephina
08.03.18,20:39
Chcela som zveriť ale povedal sumu 200 eur co je moc. Mam male trojčatá a este jedno strasie dieta myslim ze setrim na spravnom mieste. Manzel ma smiesnu vysku faktur a suma uctovnika je pre nas vysoka .
veronikasad
08.03.18,20:50
kn-alka
09.03.18,05:30
Josephia:

Potvrdenie od zamestnávateľa sa volá .... zo závislej činnosti.
v DP typu B si nenašla kolonku na príjmy zo závislej činnosti?

Je to podľa § 5 a je to hneď na začiatku prvá tabulka, čo sa príjmov týka.
strana 2 úplne dole.

Vyplňuj DP na stránkach daňového úradu, tam ti súčtové riadky pekne spočíta, len treba dvojkliknúť na oranžové kolonky.
vanessa2
09.03.18,07:15
príjem z práce napíšete do § 5 druhá strana danového priznania B dole tam uvediete celkový príjem,druhý riadok príjem z dohody, zaplatené poistné, príjem zo živnosti na strane 3 -§6, ak si ako živnostník uplatnuje paušal tak zo zaplatených faktúr ktoré mal ako živnostník vypočítate 60 % vyjde vám suma k tejto sume musíte ale pripočítať zaplatené odvody a takto dostanete celkovú výšku uplatnených výdavkov ako szčo, tieto zaplatené odvody uvádzate zvlášť na strane tri ale aj na poslednej strane 16 uvádzate zaplatené odvody rozpísané zo zamestnania aj ako szčo, odporúčam vypísať tlačivo cez portal finan.správy kde vám bude ukazovať ktoré riadky majú byť vypísané, podáva sa typ B, údaje o deťoch a počet mesiacov na bonus sa uvádza na strane dva tiež, skúste to vypísať cez portál finančnej správy snád som trochu pomohla