Kabaka123
09.03.18,18:11
Google našiel veľa programov na kontrolu a opravu chybných sektorov na disku, ale potrebujem, aby som tomu rozumela.

DOPLNENIE

Potom ako nám 2x klakol systém nanovo nainštalovaný windows, sme vymenili disk.
Martuk
10.03.18,12:21
ja používam Smart Defrag 5 a ten má českú aj slovenskú lokalizáciu. Ja som s ním spokojný.
buchač
10.03.18,12:29
Veď základný program má predsa každý počítač.

- štart
- ovládacie panely
- systém a zabezpečenie
- nástroje pre správu
- defragmentácia disku - tento urobí kontrolu, uvoľní miesto
misoft
10.03.18,16:15
Obaja - žiaľ - píšete nesprávne. Kabaka sa pýtala na KONTROLU a OPRAVU chybných sektorov na HDD.
Smart Defrag len presúva a spája obsadené sektory do jedného celku.
To isté robí i vstavaná funkcia Windows.
Na KONTROLU a OPRAVU sa využíva vstavaná funkcia Windows check disk a má názov chkdsk.exe ( https://support.microsoft.com/sk-sk/help/2641432/check-your-hard-disk-for-errors-in-windows-7 ) - ten totiž kontroluje integritu sektorov, v prípade chyby sa snaží sektor opraviť, prípadne presunie obsah sektoru na iný - zdravý sektor a chybný sektor označí, aby sa naň už nedalo zapisovať.

Programov na kontrolu a opravu HDD je celá kopa, niektoré majú aj CZ lokalizáciu, ale nebudem vyhľadávať - stačí "ujovi Gúgeľovi" zadať "diagnostic repair hdd" a je to 811000 výsledkov....
Kabaka123
14.03.18,14:17
to je defragmentácia disku
Kabaka123
14.03.18,14:18
To je defragmentácia disku....ale máš pravdu má aj vlastnú kontrolu disku, tú som skúšala, test bez chýb. Napriek tomu sme došli k záveru, že máme poškodený disk a vymenili sme ho za nový.
Kabaka123
14.03.18,14:21
áno máš pravdu, skúšala som aj vlastnú stavanu funkciu, test bez chýb, napriek tomu sme vymenili disk,