19Matulka91
09.03.18,17:37
Chcem si otvoriť kaviarničku, kde by som pracovala ja sama. Budem mať wc pre zákazníkov, zvlášť pre mužov, zvlášť pre ženy. Musím mať wc zvlášť aj pre seba? Našla som len vyhlášky ktoré hovoria o viacerých zamestnancoch.
kopretinka
09.03.18,19:20
ale určite tam je rozpätie ......že počet zamestnancov od 1 do xy
sosak
11.03.18,16:39
Musíš mať WC s umývadlom s prívodom tečúcej pitnej vody studenej a teplej pre seba ako pracovníčku - majiteľku ako jediný zamestnanec, oddelené od WC zákazníkov. V priloženom vzore sanitačného programu z RÚVZ máš podrobne popísané, kedy musíš použiť WC, resp. vykonať v ňom osobnú hygienu: https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0ahUKEwiLgY2d3-TZAhUmS5oKHRkkC-wQFghGMAM&url=http%3A%2F%2Fwww.ruvzpd.sk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F10%2Fvzor_sanitacny_pro gram.doc&usg=AOvVaw3SwV3ns4yzUmtqlauyMcqV

8. Pracovník z čistej časti prevádzky nesmie prechádzať do nečistej časti prevádzky.
9. Pracovník nesmie počas prevádzky vykonávať čistenie podlahy (okrem prípadov keď si to
vyžaduje okamžité riešenie situácie) a iné úkony týkajúce sa sanitácie prevádzky.
10. Pracovník si musí dôkladne umyť ruky pred začatím činnosti, pri práci ihneď po znečistení, pri
prechode z jedného druhu práce na druhý, po fajčení vo vyhradenom priestore, po úprave šatstva, osobitne po použití WC.
11. Pred vstupom na pracovisko (za predpokladu, že neprechádza na iné nečisté časti prevádzky) je
povinný pracovník umyť si ruky až po predlaktie pod tečúcou vodou s použitím tekutého mydla
a kefky, s dôrazom na miesta najväčšej kontaminácie (vrátane medziprstných priestorov a nechtových lôžok) po dobu 1-2 minút. Následne musia byť ruky dezinfikované buď ponorom do dezinfekčného roztoku na 2-3 minúty, alebo dezinfekciu alkoholovým roztokom - 2 x 5 ml roztoku vtieraním po dobu 2 minút.
Bolo by krajne nevhodné, aby mali zákazníci prístup k prostriedkom tvojej sanitácie a hygieny. V dnešnej dobe nie je veľkým problémom vyhotoviť sadrokartónové priečky a takto zriadiť WC pre personál. Samozrejme je potom potrebné natrieť steny umývateľným náterom.