Krtok
09.03.18,21:17
Moje neplnolete dieta ma od septembra roka 2017 preukaz TZP. Byva so mnou v nehnutelnosti, za ktoru platim dan z nehnutelnosti mestu. Vlastnikom nehnutelnosti a aj danovnikom som ja. Viem, ze je mozne oslobodit od platenia dane z nehnutelnosti aj drzitela preukazu TZP.
Vztahuje sa takato moznost aj na mna ako jeho otca a zakonneho zastupcu, alebo taketo oslobodenie pripada do uvahy len v pripade, ak je vlastnikom, danovnikom a drzitelom tohto preukazu zaroven jedna a ta ista osoba?
Ak ano, poprosim vas o to, kde v zakonoch najdem oporu, aby som mal cim argumentovat na MsU.
Zaroven by som vas poprosil, ako je to v takomto pripade pri plateni za odpady.
Dakujem za kazdu odpoved.
veronikasad
09.03.18,20:22
Nepíšeš v ktorom meste bývaš. Podrobnosti najdeš vo VZN príslušného mesta alebo obce v ktorej bývaš.
buchač
09.03.18,20:37
V zákone nejak nehľadaj.
Každé mesto, každá obec (s určitým počtom obyvateľov) má svoje VZN, ktoré je vypracované (malo by byť) práve podľa daných zákonov.

Daň z nehnuteľnosti platí majiteľ...čiže z toho vyplýva, že na oslobodenie v tomto prípade nie je nárok.
To isté platí aj v prípade platieb za odpad.

Pre obce sú poplatky určitým prínosom do pokladne, zvyčajne tie obce a menšie mestá tieto poplatky vyberajú v plnej výške.