Gong
07.08.06,12:56
Ahoj,
Môjmu zamestnávateľovi v RZ ZP vyšiel nedoplatok, je SZČO.
Mne tak isto vyšiel nedoplatok som zamestnanec a SZČO.
Prosím Vás na akých tlačivách mám tieto nedoplatky uviesť? Mýlia ma tie názvy na tých oznámeniach (zamestnávateľ, zamestnanec) ale ked je len SZČO, alebo moja kombinácia?
díky
bendži
07.08.06,11:27
Keď je len SZČO, tak potrebné papiere odovzdal ako ročné zúčtovanie (robil si ho sám).. tam si vyrátal nedoplatok a ten musí uhradiť do konca septembra.

Oznámenia sa týkajú zamestnancov a zamestnávateľov. Ty si si robil zúčtovanie tiež sám. Ak ti vyšiel nedoplatok ako zamestnancovi a tým vznikol aj nedoplatok tvojmu zamestnávateľovi, tento musíš oznámiť zamestnávateľovi na tlačive oznámenie zamestnanca... Následne zamestnávateľ oznámi za teba ako zamestnanca, že mu vznikol nedoplatok, ktorý si mu ty oznámil... na to je tlačivo oznámenie zamestnávateľa..

hmm, trochu zamotane :) no snáď sa z toho vymotáš... :)
Jana Motyčková
07.08.06,11:31
Nerozumiem celkom prvej vete - ten zamestnávateľ si robil sám RZZP ako SZČO a vyšiel mu nedoplatok? Ak je to tak myslené, tak ak mu vyššiel nedoplatok, zaplatí ho do do ZP sám, nikam to neoznamuje.
Ty oznamuješ svojmu zamestnávateľovi, nedoplatok zamestnávateľa z Tvojho RZZP, ak bol 100 Sk a viac (do 1.7.2006).