zabiatko7282
10.03.18,20:32
Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť ako zaučtovať zahraničnú faktúru za služby, a ci mám povinnost sa prihlasiť, byť platca DPH podla paragrafu 7. Naša sro je neplatca DPH. Faktúra je vystavená s DPH. A majú aj slovenské ICDPH. Dakujem
petra:-)
10.03.18,20:55
To, že majú slovenské IČ DPH ešte nemusí znamenať, že nemáte povinnosť DPH vysporiadavať Vy.

V prvom rade by som zisťovala aké postavenie má dodávateľ, čiže overila by som slovenské IČ DPH na stránke finančnej správy, či údaje súhlasia a či je IČ DPH platné a či je registrovaný podľa § 4. Ak by sedeli údaje a registrácia by bola podľa §4 zrejme službu dodávateľ poskytol prostredníctvom svojej prevádzkarne na Slovensku a potom by to bolo v tuzemskom režime zdanenia a Vy by ste nemali povinnosť riešiť samozdanenie a registráciu podľa § 7a.

Pre info:

Registrovať sa podľa §7a by sa malo už pred objednaním služby od zahraničnej osoby a službu objednávať s prideleným IČ DPH
§ 7a

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

Tiež je potrebné správne určiť o akú službu sa jedná, či ide o samozdanenie podľa §69 odsek 2 alebo odsek 3.
zabiatko7282
11.03.18,19:39
Ďakujem za odpoveď