martuľa
07.08.06,13:53
Obkladači - ozvite sa
potrebujem urobiť obklad a dlažbu v dvoch kúpelniach rod. domu v Trenčíne. Spolu cca 40 m2. Súrne!!!! Rozhoduje kvalita a cena.

p.s. v budúcnosti možná spolupráca

čakám na odpovede - martuľa http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
Hlinkovx
15.10.06,08:58
ináč..je to príspevok z 8 mesiaca
ale tu na www.cenoveponuky.sk (http://www.cenoveponuky.sk) sa dá tiež vyžiadať cenová ponuka
Adkah
10.07.08,09:12
Ahojte poradáci.
Prosím Vás o Vaše skúsenosti. Potrebovala by som obklad a dlažbu do kúpeľne. Potrebovala by som v cene cca 200-400,- SK. Na internete som niečo našla, ale nič ma neoslovilo. Ak niekto kupoval tento rok obklad, podeľte sa o info ako ste hľadali a vyberali a hlavne kde.
Ďakujem
220870
10.07.08,17:32
Určite sa vyhnite Španielskej, Talianskej a podobnej kvalite.V tejto cenovej relácii sa dá od vyššie menovaných kúpiť len bordel.
Adkah
10.07.08,17:47
Určite sa vyhnite Španielskej, Talianskej a podobnej kvalite.V tejto cenovej relácii sa dá od vyššie menovaných kúpiť len bordel.

OK, tak akú cenu mám očakávať od kvality za m2?Ďakujem za skúsenosť
Zoltán Kovács
10.07.08,17:55
Ja mám poľské obkladačny a dlažbu v tej cenovej relácii. A s kvalitou som spokojný.
Adkah
10.07.08,18:05
Ja mám poľské obkladačny a dlažbu v tej cenovej relácii. A s kvalitou som spokojný.

Super, a aká značka?
Zoltán Kovács
10.07.08,19:00
Super, a aká značka?

Zistím a dám vedieť.
Zoltán Kovács
10.07.08,19:02
Sú to nasledovné:

Paradyž, Opoczno, Nova gala
babenko1
10.07.08,19:09
poľské obklady ani dlažbu nedoporučujem, tie spodky nebývajú presné - hlavne sú krivé a ohnuté a ani glazúra nie je dobre vypálená. V tej cenovej relácii už nie je poriadne nič dostať :-(
Zoltán Kovács
11.07.08,05:05
poľské obklady ani dlažbu nedoporučujem, tie spodky nebývajú presné - hlavne sú krivé a ohnuté a ani glazúra nie je dobre vypálená. V tej cenovej relácii už nie je poriadne nič dostať :-(

Nemôžem s tým súhlasiť. Mám doma dlažbu aj obklad opoczno a neboli problémy ani s rozmermy, ani s glazúrou.
Adkah
11.07.08,09:46
Smith, ďakujem za radu určite pozriem na internete tieto značky.
Babenko1 ja som cenu napísala len odhadom, pretože nemám prehľad.Nemusím sa jej držať. Zatiaľ robím prieskum. ;) Ale ďakujem za názor.
Adaka
13.07.08,16:07
smith a kúpil si to v Poľsku alebo u nás v nejakej predajni? dík
arizona
13.07.08,16:59
smith a kúpil si to v Poľsku alebo u nás v nejakej predajni? dík
Neviem, kde kupoval smith, ale dostať ich aj u nás:)
220870
13.07.08,18:50
Ja tie obklady lepím po stenách a tvrdím: aj keď Poliaci šli v posledných pár rokoch s kvalitou obkladu (aspoň čo sa týka rovinnatosti a presnosti obkladu)prudko hore .Stále sú to len tý Poľký šmelinári ,ktorý by nemali radosť z predaja ak by niekoho pri predaji dobre neoje. ali. Obklad z Opočna a z Pradižu má jeden veľký nedostatok, ktorý nie je vidieť voľným okom.Tieto obklady nemajú kvalitnú glazúru ak vôbec nejakú majú.T.j. táto ich glazúra je savá na vodu. Znie to blbo ale cez tú ich ,, obkladačku " pretečie voda .A čo to znamená vo vlhkej kúpelni pri len trošku zanedbanej údržbe , si môže každý domyslieť.


Ja mám poľské obkladačny a dlažbu v tej cenovej relácii. A s kvalitou som spokojný.
Zoltán Kovács
13.07.08,18:57
Kupoval som na Slovensku.
jarosenka
14.07.08,11:18
Kupovali ste niekto obkladačky a dlažbu priamo v Poľsku? Akú máte skúsenosť?
Adkah
14.07.08,17:25
Ja tie obklady lepím po stenách a tvrdím: aj keď Poliaci šli v posledných pár rokoch s kvalitou obkladu (aspoň čo sa týka rovinnatosti a presnosti obkladu)prudko hore .Stále sú to len tý Poľký šmelinári ,ktorý by nemali radosť z predaja ak by niekoho pri predaji dobre neoje. ali. Obklad z Opočna a z Pradižu má jeden veľký nedostatok, ktorý nie je vidieť voľným okom.Tieto obklady nemajú kvalitnú glazúru ak vôbec nejakú majú.T.j. táto ich glazúra je savá na vodu. Znie to blbo ale cez tú ich ,, obkladačku " pretečie voda .A čo to znamená vo vlhkej kúpelni pri len trošku zanedbanej údržbe , si môže každý domyslieť.

A keď nie Poľske, tak aké? Podeľ sa o skúsenosti.
vodnár
14.07.08,17:31
my sme teraz dokončili prerábku bytu, obklady ,dlažby, vańu a ostatne doplnky sme objednávali na www.rasub.sk, aj majster hovoril, že sa mu s tým robilo dobre a je to poľské. pá
martina2907
15.07.08,12:25
My sme kupovali od Kerka - Jeans, nam sa pacia.Aj cena je dobra
220870
15.07.08,17:59
Nie je to vydieť voľným okom, ale.Poľské obklady majú nekvalitnú glazúru..Glazúra cez ktorú presiakne voda nie je glazúra.Ak odo mňa niekto ako remeselníkovi požaduje uloženie poľských obkladov pýtam o 20% navyše.Pretože ten Poľský obklad sa veľmi zle špáruje a najmä u väčších obkladačiek je nutné každú jednu podotierať inak hrozí reklamácia.
Adkah
15.07.08,18:44
Nie je to vydieť voľným okom, ale.Poľské obklady majú nekvalitnú glazúru..Glazúra cez ktorú presiakne voda nie je glazúra.Ak odo mňa niekto ako remeselníkovi požaduje uloženie poľských obkladov pýtam o 20% navyše.Pretože ten Poľský obklad sa veľmi zle špáruje a najmä u väčších obkladačiek je nutné každú jednu podotierať inak hrozí reklamácia.

Neodpovedal si na otázku. Aké sú teda kvalitné, a nie drahé (nad 1000,-)?
z.j
15.07.08,19:20
My sme ešte nekupovali nič, ale už sme zúžili okruh. Takže: španielské napr. Azteca, a výrobky skupiny Lasselsberger (Kerko - slovenský, Rako - český, Zalakerámia - maďarský).
Adkah
16.07.08,13:27
My sme ešte nekupovali nič, ale už sme zúžili okruh. Takže: španielské napr. Azteca, a výrobky skupiny Lasselsberger (Kerko - slovenský, Rako - český, Zalakerámia - maďarský).

Ďakujem za príklady. Môžeš mi prosím poradiť ako ste s takého množstva vyberali? Ideme dávať dlažbu do kúpeľne a WC a tiež obklad.

P.S.Môžte sa aj ďalší pridať. :)
z.j
17.07.08,20:21
Uh. Ťažká otázka. Pozerám, že si zo Žiliny, takže Ti možno veľa nepomôžem (kvôli zemepisným vzdialenostiam od napr. maďarského trhu). My žijeme pri slovensko-maďarskej hranici, takže sme sa snažili porozhliadnúť aj na slovenskom aj na maďarskom trhu.
Priznávam niektoré poľské obkladačky sú veľmi pekné, no kvôli (možno neoprávneným) predsudkom sme sa snažili vyhnúť čínskym a poľským výrobkom.

Hladali sme domáce výrobky (Kerko - SVK, Zalakerámia - HUN), lebo ich vyrábajú tie staré fabriky, ktoré vyrábali obkladačky aj pred 20-30 rokmi. Dokonca Zalakerámia má "exkluzívny" rad výrobkov s obchodným názvom "Cassa del sole". Keďže Kerko, Rako a Zalakerámia patria do jednej skupiny, majú aj rovnaké výrobky s rovnakým názvom (napr. Cadiz, Calabria, Matrix, ...).

Ďalej obkladačky zahraničných výrobcov, ktoré sú na naších trhoch už niekoľko rokov. Viedlo nás logika: ak sa udržali na trhu niekoľko rokov, nemôžu mať šmejdy. Také sú napr. niektoré španielské, možno talianské výrobky. Zaujímavé sú aj výrobky od tureckej Egeseramik (veľký objem výrobkov majú hlavne ma maďarskom trhu).

Okrem kúpeľňových salónov sa oplatí pozrieť aj do "veľkých obchodov" ako Baumax, Bauhaus, BricoStore, Praktiker. Možno vymáknete nejakú akciu.

My sme v prvom kroku prebehli obchodné domy, zvolili sme farebný nádych (ideálne 1, max. 2-3 farby) kachličiek. Keďže výrobcovia tiež sledujú nejaké trendy, podobné odtiene, vzory nájdete u viacerých výrobcov. Ale pri hladaní už sa zameriavate len na napr. horeuvedených výrobcov.
Adkah
18.07.08,07:54
Uh. Ťažká otázka. Pozerám, že si zo Žiliny, takže Ti možno veľa nepomôžem (kvôli zemepisným vzdialenostiam od napr. maďarského trhu). My žijeme pri slovensko-maďarskej hranici, takže sme sa snažili porozhliadnúť aj na slovenskom aj na maďarskom trhu.
Priznávam niektoré poľské obkladačky sú veľmi pekné, no kvôli (možno neoprávneným) predsudkom sme sa snažili vyhnúť čínskym a poľským výrobkom.

Hladali sme domáce výrobky (Kerko - SVK, Zalakerámia - HUN), lebo ich vyrábajú tie staré fabriky, ktoré vyrábali obkladačky aj pred 20-30 rokmi. Dokonca Zalakerámia má "exkluzívny" rad výrobkov s obchodným názvom "Cassa del sole". Keďže Kerko, Rako a Zalakerámia patria do jednej skupiny, majú aj rovnaké výrobky s rovnakým názvom (napr. Cadiz, Calabria, Matrix, ...).

Ďalej obkladačky zahraničných výrobcov, ktoré sú na naších trhoch už niekoľko rokov. Viedlo nás logika: ak sa udržali na trhu niekoľko rokov, nemôžu mať šmejdy. Také sú napr. niektoré španielské, možno talianské výrobky. Zaujímavé sú aj výrobky od tureckej Egeseramik (veľký objem výrobkov majú hlavne ma maďarskom trhu).

Okrem kúpeľňových salónov sa oplatí pozrieť aj do "veľkých obchodov" ako Baumax, Bauhaus, BricoStore, Praktiker. Možno vymáknete nejakú akciu.

My sme v prvom kroku prebehli obchodné domy, zvolili sme farebný nádych (ideálne 1, max. 2-3 farby) kachličiek. Keďže výrobcovia tiež sledujú nejaké trendy, podobné odtiene, vzory nájdete u viacerých výrobcov. Ale pri hladaní už sa zameriavate len na napr. horeuvedených výrobcov.


Ďakujem za cenné informácie a skúsenosti. Určite mi pomôžu pri výbere obkladu a dlažby, ktorú človek nevyberá každý rok.
eva29
23.07.08,17:55
ja som pracovala v kúpeľňovom štúdiu - robila som tam 3D projekty - takže som tie obkladačky navrhovala a aj odporúčala... Je pravda že nič talianske ani španielske nie ja OK, ak je to nejaký výmet 3 triedy predávaný v baumaxe alebo iných hypermarketoch po 129,-Sk/m2 a podobne, predávali sme talianske aj španielske, poľské, aj slovenské a české. dobré sú od RAKO, KERKO,(cenová relácia okolo 400,- až 800,-/m2), RAGNO, PILCH, (do 1000,-Sk/m2),FAP,ITALGRANITY,ATLAS CONCORDE, (od 1000,- až do 4000,-/m2 a to sú tie talianske o ktorých sa nedá povedať že by boli krivé zlá glazúra alebo iné...) každopádne aj poľské ako napríklad PILCH čo som uviedla sú veľmi pekné a veľmi kvalitné dokonca obkladači čo nám obkladali vo vzorkovni kóje si pochvaľovali že s rovnejším obkladom ešte nerobili.....
Adkah
24.07.08,17:02
ja som pracovala v kúpeľňovom štúdiu - robila som tam 3D projekty - takže som tie obkladačky navrhovala a aj odporúčala... Je pravda že nič talianske ani španielske nie ja OK, ak je to nejaký výmet 3 triedy predávaný v baumaxe alebo iných hypermarketoch po 129,-Sk/m2 a podobne, predávali sme talianske aj španielske, poľské, aj slovenské a české. dobré sú od RAKO, KERKO,(cenová relácia okolo 400,- až 800,-/m2), RAGNO, PILCH, (do 1000,-Sk/m2),FAP,ITALGRANITY,ATLAS CONCORDE, (od 1000,- až do 4000,-/m2 a to sú tie talianske o ktorých sa nedá povedať že by boli krivé zlá glazúra alebo iné...) každopádne aj poľské ako napríklad PILCH čo som uviedla sú veľmi pekné a veľmi kvalitné dokonca obkladači čo nám obkladali vo vzorkovni kóje si pochvaľovali že s rovnejším obkladom ešte nerobili.....

Toto je pre mňa naozaj neoceniteľná informácia. Veľmi pekne ďakujem eva29. Super. :) Musím to všetko prelúskať. Je pre mňa dôležité vybrať správne, a preto sa chcem eva29 opýtať či Ťa môžem ešte niekedy kontaktovať. Ale až po dovolenke, pretože teraz 26.7.2008 odchádzame.
Dík.
eva29
04.08.08,20:06
kľudne ma môžeš kontaktovať keď budeš porebovať, rada poradím a pomôžem
janbenc
29.08.09,10:15
Dobry deň. rad vypracujem cenovu ponuku ak mate zaujem .- obklady ,dlažby, praca z kamenom ostatne prace .pracujem sam kvalitne a na odporučanie . požadujem podrobne informacie pri praci pre vašu spokojnosť,
AndrejG
29.08.09,15:17
Dajte nater...vsetky vrstvy budu stat 200-300Sk/m2 a vyzera to ovela lepsie ako obklad.
ski555
29.08.09,17:42
My sme kupovali od Kerka - Jeans, nam sa pacia.Aj cena je dobra
robil som s Kerkom lacnejšie stálo za niečo,nepíšem,ale séria hapyday už bola dobrej kvality,presné hrany a neboli poprehýbané.
Čo sa týka Paradyz,tak nemám problém,presné rozmerovo.
KEJKA
29.08.09,18:13
Dajte nater...vsetky vrstvy budu stat 200-300Sk/m2 a vyzera to ovela lepsie ako obklad.
môžeš upresniť ten náter? a pripojiť fotky - detail?
AndrejG
29.08.09,22:40
môžeš upresniť ten náter? a pripojiť fotky - detail?

Vyzera to ako normalny nater, iba trochu lesklejsie a je to hladke. Dava sa jedna hydroizolacna vrstva, penetracna vrstva a potom 2-3 samotne finalne natery, farebna skala je rovnako siroka ako pri beznom nateri. Predava to tikkurilla.
Nachtigal
30.08.09,04:33
Vyzera to ako normalny nater, iba trochu lesklejsie a je to hladke. Dava sa jedna hydroizolacna vrstva, penetracna vrstva a potom 2-3 samotne finalne natery, farebna skala je rovnako siroka ako pri beznom nateri. Predava to tikkurilla.
myslíš, že je to niečo ako tento náter? je to marmolin....
Nachtigal
30.08.09,07:15
myslíš, že je to niečo ako tento náter? je to marmolin....
Mysleli ste tento náter?
opravujem: biely dekoračný tmel marmorin prifarbený trochou čierneho dipi pigmentu-výsledok sivá, najskôr tmavší podklad sivej, na vyschnuté natiahnutý bledšej sivej. Dobre nechať vyschnúť, vybrúsiť do hladka a nakoniec viackrátvyleštiť marmorin emulziou. Samozrejme všetko na penetračnú vrstvu. Tak to mám urobené ja. Ale prskol mi na stenu olej pri vyprážaní a zostali tam bodky. A objavila som aj pár fľakov pri dreze. Urobila som niekde pri postupe chybu? Myslela som, že to bude fungovať ako obkladačky - zotrieš a hotovo. Ako napraviť odolnosť? Mám to častejšie leštiť tou emulziou?
KEJKA
30.08.09,07:35
ja by som to dokuchyne nedala. Ale nejaký taký áter som videla u klienta a tvrdil, že m2 ho stál 1000 Sk...................?
Nachtigal
30.08.09,12:49
ja by som to dokuchyne nedala. Ale nejaký taký áter som videla u klienta a tvrdil, že m2 ho stál 1000 Sk...................?
a kde ho mal?
AndrejG
31.08.09,07:27
myslíš, že je to niečo ako tento náter? je to marmolin....

Nie, uplne normalny nater, takyto:

http://img43.imageshack.us/img43/1796/1822a.th.jpg (http://img43.imageshack.us/i/1822a.jpg/)
KEJKA
01.09.09,15:52
ja by som to dokuchyne nedala. Ale nejaký taký áter som videla u klienta a tvrdil, že m2 ho stál 1000 Sk...................?


a kde ho mal?
WC a kúpeľňa