ivkanaj
11.03.18,21:48
Zabudol som zamestnavatelovi nahlásit že poberam vysluhovy dochodok.Zistil som to až při podani danoveho priznania,kde mi vyslo že budem doplacat na dani,pretože si tam nemožem uplatnit zlavu na danovnika 3803,33eur
veronikasad
11.03.18,20:51
Odkedy poberas výsluhový dôchodok (dátum)?
buchač
11.03.18,21:15
Hm...niečo mi na tom neštimuje...a uvažujem (možno aj zle).

Výsluhový dôchodca má predsa nejaký ten rok za sebou. Čiže pred prijatím do zamestnania sa dávala nejaká žiadosť, kde bola uverejnená bývalá prax-zamestnanie...alebo snáď nie ?
Jeden zabudol a ten druhý (zamestnávateľ) sa na to nepýtal ?
Alebo ako to vlastne je ?
ivkanaj
11.03.18,21:26
od roku 2013
ivkanaj
11.03.18,21:27
bohuzial nic take som nevypisoval
veronikasad
11.03.18,22:39
Výsluhový dôchodca nemá nárok na uplatnenie mesačnej ani ročnej nezdanitelnej časti základu dane. Pokial si si ju uplatnil v predchádzajúcich rokoch podpísaním Vyhlásenia o zdanení príjmov, si povinný podať dodatočné daňové priznanie a daň doplatiť. (plus úroky z omeškania)

Ak si za rok 2017 robíš daňové priznanie typu A sám, samozrejme ti tiež vznikne nedoplatok, ktorý si povinný uhradiť v lehote na podanie daňového priznania. Riadna lehota je do 31.3., ak daňovému úradu oznámiš predlženie lehoty na podanie daňového priznania do konca júna na predpísanom tlačive (treba ho odovzdať na DU do konca marca), lehota na podanie DP a zaplatenie dane sa predlžuje do konca júna.