Krulak1234
11.03.18,23:08
Zdravim mam NTB Toshiba Satellite C855 1TF naskocila mi aktualizacia dal som ju spravit a teraz ked zapnem notebook tak mi naskoci prebieha aktualizacia tak asi po 5sec sa ukaze cierna obrazovka a nic viac asi po mesiaci som sa rozhodol ze skusim preinstalovat windows kamarat mi pozicial win 7 na USB dal som boot cez tlacidlo f10 vybral som z usb a naskocilo logo microsoftu podtym pise starting windows a zamrzne to cital som o tom trosku a niekto pisal ze problem bol s procesorom a niekto s bateriou a moja bateria je pokazena mam len pripojeny ntb v nabijacke bez baterie je mozne ze to bude tym ? Ten win bol uz odskusany na inom PC a isiel predtym tam bol win 8 dakujem za vase rady
misoft
11.03.18,22:48
A) Že ta nie je baterka - nepodstatné.
B) Boot z USB = nábeh OS z USB. To nie je inštalácia. Musíš v BIOSe nastaviť bootovanie z USB, Fleška však MUSÍ byť tzv. bootovateľná, inak znova skončíš na spustení pôvodného OS.
Potom sa začne proces inštalácie, pretože sa musí "vyčistiť" oddiel, kde bol predtým nainštalovaný pôvodný Win.
Postupov, ako na to je plný net, len vyhľadať postup.
Krulak1234
11.03.18,23:04
Usb je urcite “bootable” a v biosi myslis nastavit usb ako prve ? A ako mam potom spustit bootvanie teraz som len stlacal f10 a vybral som to usb
Krulak1234
11.03.18,23:08
Usb som dal ako prve a mam tu este nieco ako BOOT MODE a mam nastaveny UEFI BOOT neviem ci to neako suvisi
Krulak1234
11.03.18,23:33
Teraz som skusal usb som mal ako prve cize len som zapol ntb nic som nestlacal hned mi napisalo loading windows files naskoci logo microsoftu podtym pise starting windows a zamrzne to
sosak
12.03.18,06:42
Krulak1234
12.03.18,10:47
Zdravim odskusal som to a nefunguje to po stlacani klavesy 0 mi nic nenaskoci pozeral som aj manualy a recovery key je naozaj 0 cize asi tam uz nemam ten obnovovacii oddiel
sosak
12.03.18,16:03
misoft
12.03.18,20:59
UEFI - a tá fleška je UEFI bootovateľná? Lebo ak nie je - nespustí sa.
https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi-bootovatelny-flash-disk/
Alebo potom nastav v BIOSe na Legacy - ak je to klasická (nie UEFI) bootovateľná fleška.
A potom v BIOSe opäť zmeniť na UEFI.
https://www.disk-partition.com/gpt-mbr/change-legacy-to-uefi-4348i.html