mysimis
07.08.06,14:47
Prosím o radu, hľadám SW na vedenie knihy jázd. Ktorý by bolo najlepšie použiť?
marcelaStanakova
07.08.06,14:12
Takmer každý účtovný program vedie evidenciu vozidiel teda aj knihu jázd.
Celkom pekne graficky má ALFA z firmy KROS.
monty21
22.08.06,06:02
Prosim Vas mam od kamarata pozicany program na knihu jazd KROB, podla automapy ktora tam je mi vyhadzuje ovela menej kilometrov ako ja skutocne prejdem. Mozem si tam sama nahadzovat trasu a aj kilometre??? Ako to potom odovodnim danovemu uradu, budu mi verit???
Dakujem! Som z toho zufala...
monty21
22.08.06,06:23
Viem ze mate kazdy malo casu, ale potrebovala by som vediet ci si tam mozem sama nahadzovat km podla tachometra aj ked je rozdiel medzi mojimi vypoctami a programom cez 100 km???
zuzanar
22.08.06,06:28
Používam tiež tento softvér, trasu môžeš nahodiť z automapy a kilometre upraviť z tachometra. Rozdiel 100 km sa mi zdá dosť veľký ale záleží od trasy. Len tak mimo, ešte sa mi nestalo aby DU kontroloval počet km, kontrolovali miesta s dokladmi čerpania a nákupov ale km nie.
Manual
22.08.06,06:59
Prosim Vas mam od kamarata pozicany program na knihu jazd KROB, podla automapy ktora tam je mi vyhadzuje ovela menej kilometrov ako ja skutocne prejdem. Mozem si tam sama nahadzovat trasu a aj kilometre??? Ako to potom odovodnim danovemu uradu, budu mi verit???
Dakujem! Som z toho zufala...
Ja robím so SW od Krobu a ja nemám problémy s km. Overoval som si to aj s Alfou a mám este jeden SW autonavigácie. Tých 100 km je trošku prehnané. Všetci výrobcovia automáp a KJ berú za základ topografické mapy, oficialne vydané tou ktorou krajinu. Možno nemáš aktualizovanú verziu, kde nie sú nové cesty a ty už chodíš po tých nových a SW pracuje so starými trasami. Mne sa to líši napr. Blava-Košice max cca o 15 km. A ešte či si zvolíš najrýchlejšiu trasu, alebo najkratšiu. Samozrejme najrýchlejšia je skoro vždy najdlhšia, lebo ide po hlavných cestách.
Ale dám ti návod. Predsa vieš kade si jazdil. Navol si v A-Cory trasu po jednotlivých bodoch kadial si chodil a porovnaj s tachometrom. Neverím, že bude veľký rozdiel.
Vyskúšaj a daj vedieť.
Pekný deň...:)
marta bodonova
11.06.08,08:21
Píšete si do knihy jázd aj ulice, alebo len mestá. Je problém ak používam jednu čerpaciu stanicu v KE a chodím po iných mestách. Dakujem